Rijeka slavljem u Kranjčevićevoj preuzela vodstvo

Nogometaši Rijeke slavili su kod posljednjeplasiranog Zagreba s 2:0 u prvom susretu 21. kola Prve HNL, posljednjeg kola jesenskog dijela sezone, te tako preuzeli vodstvo na ljestvici.

Iako oslabljeni neigranjem čak devetorice važnih igrača, fenjeraši na ljestvici odolijevali su napadima Riječana sve do 53. minute. No, tada je Roman Bezjak uspio iskoristiti lošu reakciju obrane Pjesnika i dovesti Rijeku u vodstvo. Deset minuta poslije Bezjak je novim pogotkom riješio sve dvojbe oko pobjednika.

Rijeka je tako prekinula niz od tri utakmice bez pobjede te zasjela na vrh ljestvice s bodom više od Dinama, kojeg u subotu očekuje ogled sa zaprešićkim Interom. Zagreb će prezimit na dnu ljestvice sa samo devet osvojenih bodova, čak devet manje od devetoplasiranog Osijeka, kojeg u nedjelju očekuje gostovanje kod Splita.