EL: Cedevita teško poražena kod Laboral Kutxe

Cedevita je teško poražena u susretu 10. kola skupine B Eurolige na gostovanju kod Laboral Kutxe, koju vodi  hrvatski trener Velimir Perasović, s 92:70 (23:16, 22.13, 22:28, 25:13).

Euroliga: Real ipak prošao, Tabakov Maccabi ispao

EL: Cedevita pobijedila Laboral Kutxu!

Cedevita je plasman u Top 16 osigurala još prije tjedan dana, a u dvoboju protiv Laboral Kutxe mogla je popraviti plasman na ljestvici i završiti na boljoj poziciji od četvrte, ali pokazalo se kako su utakmice posljednjih tjedana psihički prilično ispraznile momčad, koja je odigrala vrlo loše, poglavito kada je u pitanju igra u obrani.

Od 14:13 prvo odvajanje Španjolci su napravili bijegom na 23:16 na kraju prve četvrtine, a tricom Shengelije u 15. minuti za 36:26 prvi put su došli do dvoznamenkaste prednosti. Prednost je rasla do 45:29, što je bio rezultat prvog poluvremena.

Najbolje razdoblje u igri zagrebačkog sastava bio je početak drugog poluvremena, kada je zonskom obranom iznenadio domaćina, te se primaknuo na osam pogodaka zaostatka (61:53). Nažalost, uslijedio je strmoglavi pad.

U 28. minuti Luka Babić pogodio je dvicu za 59:49, a White dodaje dva slobdona bacanja za 59:51. No od još dostižnih 67:57 uoči četvrte četvrtine Caja u prve dvije minute zadnje dionice radi seriju 7-0 za bijeg 74:57, kad je Cedevita izgubila nadu.

Najbolji kod domaćina bio je Fabien Causeur s 20 poena i šest skokova, a kod gostiju samo su Marko Arapović (12) i Miro Bilan (10) bili dvoznamenkasti.