Europa kup: Cibona nakon produžetka do pobjede

U prvom susretu skupine S drugog kruga FIBA Europa kupa Cibona je pod vodstvom novog trenera Damira Mulaomerovića nakon produžetka pobijedila rumunjsku momčad Energia s 93:88 (23:24, 22:15, 21:23, 15:19; 12:7).

Nakon 40 minuta rezultat je u izjednačenom susretu bio 81:81, iako je dvije minute i 45 sekundi prije kraja Florence položio za vodstvo Cibone 81:74. No uslijedili su promašaji i pogreške, Diggs je 31 sekundu do kraja pogodio za 81:81, a Florence je potom promašio šut za tricu 12 sekundi do zadnjeg zvuka sirene.  Rumunjski predstavnici, koji igraju s petoricom Amerikanaca, imali su čak i pet sekundi za organizaciju napada za pobjedu, no njihov pokušaj trice ostao je bez realizacije. Krenulo se u produžetak, u kojemu je Cibona najviše preciznošću s linije slobodnih bacanja u završnici ipak došla do pobjede.

Najbolji u redovima pobjednika bili su Florence i Andrija Žižić s po 23 poena, a kod Rumunja najbolji je s 23 bio Lamont Mack. Zanimljiv statistički podatak je učinak klupa obiju momčadi, gdje je Cibonina donijela značajnu prevagu, ubacivši 33 koša, dok je Energijina postigla samo 11.

U prvoj utakmici skupine S odigranoj u utorak francuski Le Havre je kao domaćin svladao litavski Pieno Žvaigždes s 96:84. U sljedećem kolu košarkaši Cibone gostuju u Litvi kod momčadi Pieno Žvaigždes, a taj je dvoboj na rasporedu 6. siječnja, s početkom u 17.30 po hrvatskom vremenu.