U porazu Minnesote Rudež zabio 11 koševa

Jedini Hrvat koji je sinoć istrčao na terene u NBA bio je Damjan Rudež koji je u porazu svojih Minnesota Timberwovlesa od 108:101 od Phoenix Sunsa igrao skoro 22 minute i zabio 11 koševa te upisao jednu asistenciju.

Brandon Knight je postigao sedam trica u ukupnom učinku od 25 koševa za pobjedu Sunsa nad Minnesota Timberwolvesima. U posljednjoj četvrtini je zabio devet koševa, sve trice, Timberwolvesi su 25 puta gubili loptu, od čega devet puta u trećoj četvrtini što je pomoglo Sunsima da preuzmu kontrolu nad utakmicom do kraja.

Zach LaVine je bio najučinkovitiji kod Wolvesa s 28 poena, a Kevin Martin je dodao 19 koševa. Sunsi nisu zabili koša prve četiri minute posljednje četvrtine i Minnesota je smanjila razliku od 19 koševa, ali su onda trica P.J. Tuckera nešto manje od osam minuta do kraja te polaganje Erica Bledsoea povećali vodstvo Phoenixa na 90:75. Minnesota se još jednom približila, na 104:99, nakon trice LaVinea 35 sekundi do kraja, no više od toga nije mogla.

Bledsoe je zabio 23 koša uz devet asistencija plus četiri ukradene lopte, Alex Len je dodao 18, a Jon Leuer  12 za Sunse.

Miami Heat je sinoć, iako je gubio čak 16 koševa u jednom trenutku i veći dio drugog poluvremena, ipak 100:97 pobijedio Memphis Grizzliese. Dwyane Wade je pogodio koš 21.9 sekundu prije kraja i tako osigurao Miamiju jedino vodstvi u drugom poluvremenu. Chris Bosh je predvodio Heat sa 22 pogodaka, Gerald Green je ubacio 16 koševa, a Luol Deng 15 za Miami. Heat je gubio 75:59 pred kraj treće četvrtine prije nego se oporavio.

Wade je utakmicu završio s 14 koševa. Najbolji strijelac Memphisa bio je Jeff Green s 26 poena, dok je Barnes upisao double double s 13 koševa i 13 skokova.

Philadelphia je upisala još jedan, 24. poraz, sinoć su bili bolji 96:76  od njih Toronto Raptorsi. Luis Scola je zabio 22 koševa, od čega 14 u prvoj četvrtini za Toronto (16-9) koji je tako nadoknadio razliku od osam koševa i napravio seriju od 24:8 kojom je zatvorio taj prvi dio utakmice.

Najbolji je od Raptorsa bio DeMar DeRozan s 25 koševa i osam skokova, Kyle Lowry je ubacio 16 uz pet skokova. Jahlil Okafor je predvodio 76erse s 23 koša i 14 skokova. Robert Covington je dodao 15 koševa uz devet skokova.

Kevin Durant je postigao 31 koš, a Russel Westbrook 25 uz 11 skokova i Oklahoma City Thunder je pobijedio Utah Jazz 104:98. Thunder je uspio nadoknaditi razliku od 16 koševa za drugu pobjedu nad Jazzom u tri dana.

Rodney Hood je ubacio 23 koša, Gordon Hayward 22, Alec Burks 21 za Jazz.  Jazz je kontrolirao prvo poluvrijeme stvorivši prednost od 51:35. Westbrook i Durant su zajedno zabili prvih 20 koševa za Oklahomu na početku drugog poluvremena.

Pregled rezultata utakmica koje su igrane sinoć i ljestvica sjevernoameričke košarkaške lige NBA:

Miami Heat - Memphis Grizzlies              100:97
Phoenix Suns - Minnesota Timberwolves       108:101
Toronto Raptors - Philadelphia 76-ers        96:76
Oklahoma City Thunder - Utah Jazz           104:98 (produžetak)

4. Denver 9 14 .391 6 1/2
5. Minnesota 9 14 .391 6 1/2