Real Madrid izgubio kod Villareala, Atletico dostigao Barcelonu

U derbiju 15. kola Primere Real Madrid je izgubio kod Villarreala (0:1) te je "Kraljevski klub" sve dalje od vrha ljestvice.

U devetoj minuti napadač Villarreala i bivši igrač Reala Roberto Soldado je pogodio mrežu Madriđana nakon što je Luka Modrić izgubio loptu, a začudo, to je bio i jedini gol na utakmici. Real je propustio dosta prilika, ali nije uspio postići gol i izbjeći poraz, treći u prvenstvu.

Modrić je igrao do 78. minute, a minutu poslije u igru je ušao Mateo Kovačić.
Čop postigao svoj prvi, ujedno i pobjednički gol za Malagu
Prije su nogometaši madridskoga Atletica kod kuće pobijedili Athletic Bilbao 2:1 i bodovno se izjednačili na vrhu s Barcelonom koja je su subotu kiksala na Nou Campu protiv Deportiva (2:2).

Atletico je slavio preokretom nakon što su Baski poveli preko Laportea (27). U sudačkoj nadoknadi prvog dijela izjednačio je Saul Niguez, a potom je u 67. minuti Griezmann postigao pobjednički pogodak za momčad iz Madrida. Atletico se tako pridružio Barceloni na vrhu s 35 bodova.

Uzbudljivo je bilo u Eibaru gdje su domaćin i Valencia odigrali 1:1. Eibar ima za čim žaliti, kod vodstva 1:0 su promašili jedanaesterac, imali igrača više, da bi pet minuta prije kraja zabili autogol i ispustili pobjedu.

Vode Barcelona i Atletico s po 35 bodova, Real je treći s 30, a Villareal sada peti s 27.