HNL: Dinamova pobjeda u osječkoj magli, remi Rijeke i Slavena

U posljednjem dvoboju 20. kola Prve HNL u Rijeci su nogometaši Rijeke i Slaven Belupa igrali 1:1. Prije su nogometaši Dinama u gostima pobijedili Osijek 1:0.

Riječani nisu uspjeli pobijediti koprivnički sastav te su propustili priliku bodovno se izjednačiti na vrhu s Dinamom.

Rijeka je povela pogotkom Marina Tomasova u 25. minuti, a izjednačio je David Arap u 71. minuti nakon velike pogreške obrane domaćina. U posljednjim trenucima susreta igrač domaćih Vedran Jugović promašio veliku je priliku za pobjedu.

Dvoboj u Gradskom vrtu odigran je pod teškim uvjetima i na rubu regularnosti jer se u drugom poluvremenu na teren spustila toliko gusta magla koja je onemogućavala vidljivost i igračima, a kamoli gledateljima koji su glasnim zvižducima tražili prekid. No, sudac Zebec i delegat utakmice ipak nisu prekinuli susret u kojem se u drugom dijelu nije događalo gotovo ništa.

U 41. minuti Marko Pjaca je postigao jedan od najljepših golova HNL sezone, gol koji je i odlučio pobjednika. Pjaca je prošao trojicu Osječana i s desetak metara zakucao loptu pod gredu. Sve nakon toga pogotka je bilo za zaborav jer je bio dojam da su i sami igrači čekali da sudac prekine dvoboj.

Vodi Dinamo s 42 boda, Rijeka je druga s 40, Hajduk ima 36, dok je Slaven Belupo sedmi s 21 bodom.