HNL: Lokomotiva do pobjede u završnici, splitski derbi bez golova

Nogometaši Lokomotive pobijedili su Istru 1961 s 3:2  u utakmici 20. kola Prve HNL u Zagrebu.

Nogometaši Lokomotive bolje su otvorili susret i u prvih su 15-a minuta stvorili nekoliko izglednih prigoda i pogodili vratnicu. Nakon prekršaja nad Andrijaševićem slobodni udarac s udaljenosti od 25 metara sjajno je izveo Fiolić i preko živog zida neobranjivo pogodio donji desni kut Ivušićevog gola. Tek što se krenulo s centra gosti iz Pule su izjednačili nakon što je Prenga u kaznenom prostoru srušio Zlomislića koji je bio u izglednoj prigodi za postizanje gola. Siguran realizator najstrože kazne bio je Nikolić.

Lokomotiva je povela odmah na početku drugog dijela susreta nakon što je Grezda u kaznenom prostoru idealno uposlio najboljeg pojedinca utakmice Franka Andrijaševića kojem nije bilo teško s 5-6 metara poslati loptu u mrežu. Od 62. minute Lokomotiva je igrala s igračem manje jer je Perić nakon dva žuta kartona isključen iz igre, a igračku prednost iskoristio je vođa napada Istre 1961 Stefan Nikolić koji dobro nabačenu loptu s desne strane nogom iz blizine šalje u mrežu nemoćnog vratara Zelenike

U 75. minuti i Zlomislić kod Istre 1961 dobiva drugi žuti karton pa su do kraja utakmice obje momčadi igrale s desetoricom nogometaša, a u četvrtoj minuti sudačke nadoknade Ivan Fiolić glavom donosi pobjedu Lokomotivi.

Derbi svetog Duje bez pogodaka

U gradskom derbiju u Splitu su nogometaši Hajduka i Splita igrali bez golova, 0:0. U vrlo lošoj utakmici derbi svetog Duje okončan je bez pobjednika i gotovo bez šansi. Najveću priliku da utakmici propustio je Mijo Caktaš u sudačkoj nadoknadi.

Hajduk je s bodom ostao treći s 36 bodova, tri boda manje od vodećeg dvojca Dinama i Rijeke, dok je Split četvrti s 31 bodom.

U petak su Inter i Zagreb u Zaprešiću remizirali 2:2, a u nedjelju se sastaju Osijek i Dinamo te Rijeka i Slaven Belupo.