Warriorsi nakon dva produžetka do 24-0; 12 koševa Hezonje

Boston Celticsi postavili su dosad najveći izazov ove sezone Golden State Warriorsima, koji su bili na rubu prvog poraza, ali uspjeli su nakon dva produžetka pobijediti sa 124:119, ostvarivši fantastičnu 24. pobjedu u nizu!

Stephen Curry ostvario je 38 poena i 11 skokova, a Draymond Green 24 koša,  11 skokova i osam asistencija za pobjednike. No Curry je imao najgoru šutersku noć sezone, gađao je samo 8-27 iz polja. Iskupio se ipak tricom 6-13 i slobodnim bacanjima 14-14.

Kelti su dvije minute prije kraja regularnog dijela imali pet koševa prednosti, a imali su dvije prilike za pobjedu kod 103:103 na samom kraju. Prvo je Shaun Livingston blokirao Isaiaha Thomasa, a nakon što je pokušaj alley-oopa Warriorsa propao, Boston je imao 0,7 sekundi za novi pokušaj, no Kelly Olynyk je promašio.

Boston je mogao do pobjede i u produžetku, međutim u posljednje 42 sekunde kod rezultata 110:110 niti jedan sastav nije zabio koš. U drugom produžetku Stephen Curry i  Andre Iguodala su koševima u posljednjih 15 sekundi prelomili dvoboj. Jae Crowder je pokušao tricom vratiti Boston u život, ali promašio je.

Računajući četiri zadnje utakmice prošle sezone, branitelj naslova Golden State je sada na omjeru 28-0 u regularnoj sezoni,  čime je pretekao Miami Heat iz sezone 2012./2013. i sada zaostaje samo za LA Lakersima iz sezone 1971./1972., koji ima 33 pobjede u nizu.

U subotu navečer Warriorsi igraju s Milwaukeejem, što je sedma i posljednja utakmica njihove turneje. Nikad nitko nije ostvario 7-0 u sklopu iste gostujuće turneje, a Golden State sada ima priliku prvi to napraviti.

Cleveland je pobijedio Orlando sa 111:76, a Mario Hezonja je u redovima poražene momčadi zabio 12 koševa za 21 minutu igre. LeBron James je s 25 poena i osam dodavanja predvodio pobjednike. Pitanje pobjednika je riješeno kad su Cavsi početkom treće četvrtine napravili niz 20-4, a u drugom poluvremenu imali su i do 40 koševa prednosti.

Denver je nakon produžetka sa 111:108 svladao Minnesotu, u čijim redovima je Damjan Rudež odigrao sedam minuta, postigavši pet koševa.