Futsal: Hrvatska zadržala izglede za doigravanje

Hrvatska futsal reprezentacija ostvarila je prvu pobjedu na kvalifikacijskom turniru za nastup na Svjetskom prvenstvu, koje će se sljedeće godine održati u Kolumbiji. Nakon poraza na otvaranju turnira protiv Bjelorusije, Hrvatska je u drugome kolu turnira u Osijeku pobijedila Švedsku s 5:1 te tako zadržala izglede za doigravanje.

Izabranici Mate Stankovića poveli su u drugoj minuti pogotkom Vedrana Matoševića, no u 13. minuti Švedska je izjednačila preko Sargona Abrahama, a tim rezultatom otišlo se na odmor. U drugom dijelu Hrvatska je ipak slomila otpor Švedske pogocima Josipa Sutona (25, 33), Darija Marinovića (30) i Jakova Grcića (36).

Za plasman u doigravanje Hrvatska u posljednjem kolu u nedjelju mora pobijediti Azerbajdžan s najmanje dva pogotka razlike.