Medvjedi nadigrali Soči nakon raspucavanja

Hokejaši Medveščaka ostvarili su 20. pobjedu ove sezone u KHL-u. Nakon što su prije dva dana izgubili u produžetku od Lokomotiva, ovog puta su nakon raspucavanja svladali Soči s 3:2 (0:0, 0:1, 2:1; 0:0).

Nakon što je prva trećina završila bez pogodaka, gosti su poveli u 38. minuti pogotkom Vladimira Maleviča, a zatim je u 44. minuti Pjotr Sčastlivij povećao na 2:0. No, u 55. minuti Edwin Hedberg je smanjio zaostatak, a zatim je u 58. minuti Patrick Bjorkstrand zabio za produžetak. Kako u produžetku nije bilo pogodaka, odluka o pobjednika pala je u raspucavanju, a pogotke za Medvjede postigli su Marek Kvapil i Colby Genoway.

Medvjedi su ogled protiv kluba iz olimpijskog grada dočekali s nizom od četiri uzastopna poraza. Posljednju pobjedu Medveščak je ostvario krajem studenog na gostovanju kod Avtomobilista.

Medveščak se trenutačno nalazi na devetom mjestu Zapadne konferencije s 59 bodova, koliko ima i osmoplasirani bjeloruski Dinamo Minsk, koji ima dvije utakmice manje. Idući susret Medveščak će imati 14. prosinca na gostovanju kod finskog Jokerita, a potom slijede dvije domaće utakmice, 22. prosinca protiv latvijskog Dinama iz Rige, a dva dana protiv protiv istoimenog kluba iz Minska.