HNL: Zagreb izvukao remi s tri igrača manje

U prvom susretu 20. kola Prve HNL zaprešićki Inter je na svojem stadionu pred 100 gledatelja protiv Zagreba odigrao 2:2, iako su gosti utakmicu završili s tri igrača manje.

Zagreb je poveo u 33. minuti pogotkom svojeg najboljeg golgetera Gabrijela Bobana i s prednošću gostiju otišlo se na poluvrijeme.

U tri minute drugog poluvremena uslijedio je preokret. U 54. minuti najbolji strijelac lige Ilija Nestorovski postiže gol za 1:1. Zatim je igrač Zagreba Dino Bevab skrivio kazneni udarac i usput je zaradio crveni karton. Siguran izvođač najstrože kazne u 57. minuti bio je Nestorovski, koji je 13. golom u prvenstvu, doveo u vodstvo Inter. No, i s igračem manje Zagreb uspijeva izjednačiti, a strijelac je bio Valentino Stepčić u 66. minuti.

Nova drama uslijedila je u završnici utakmice. U 82. minuti vratar Zagreba Dominik Livaković skrivio je 11-erac i dobio je izravni crveni karton, a tri minute poslije zbog prepiranja sa sucem isključen je i Edin Šehić. Napokon je na red došlo izvođenje kaznenog udarca, u 86. minuti, ali udarac Nestorovskog obranio je pričuvni vratar Zagreba Jakša Herceg. Unatoč tome što su imali tri igrača manje nogometaši Zagreba uspjeli su sačuvati remi.

U subotu su na rasporedu dvije utakmice 20. kola, sastaju se Lokomotiva i Istra 1961 te Hajduk i Split. U nedjelju će snage odmjeriti Osijek i Dinamo te Rijeka i Slaven Belupo.

Na vrhu ljestvice su  Dinamo i Rijeka s po 39 bodova, dok je na trećem mjestu Hajduk s četiri boda manje. Inter  je šesti s 22 boda, a na začelju je ostao Zagreb s devet bodova.