NHL: Bruinsi iznenadili Canadiense

U NHL-u su odigrane četiri utakmice, a iznenađenje su priredili Boston Bruinsi, koji su s 3:1 slavili protiv vodeće momčadi Istoka Montreal Canadiense.

Canadiensi su poveli u devetoj minuti pogotkom Paula Byrona te su održavali vodstvo sve do 48. minute. Nakon toga slijedi preokret Bruinsa pogocima Louija Erikssona (48), Landona Ferrara (49) i Patricea Bergerona (54). Tuukka Rask ostvario je 32 obrane za Bruinse, a Mike Condon 20 za Montreal.

Edmonton Oilers svladali su u produžetku San Jose Sharkse s 4:3, a pobjednički pogodak postigao je Taylor Hal minutu prije kraja produžetka. Ostale pogotke za Oilerse postigli su Leon Draisaitl (27), Jordan Eberle (49) i Ryan Nugent-Hopkins (56). Strijelci za San Jose bili su Justin Braun (44), Patrick Marleau (52) i Joe Pavelski (53). To je peti uzastopni poraz Sharksa.

Pittsburgh Penguinsi pobijedili su Colorado Avalanche s 4:2. U posljednjoj trećini su u razmaku od tri i pol minute pala tri pogotka za Pittsburgh. Beau Bennett zabio je dva od toga, a Patrick Hornqvist zabio jedan. Pogodak za Pittsburgh u prvoj trećini postigao je Matt Cullen. Strijelci za Colorado bili su Matt Duchene koji je Avalanche doveo u vodstvo, i Erik Johnson.

Vancouver Canucksi slavili su protiv New York Rangersa s 2:1 a sva tri pogotka pala su tek u posljednjoj trećini. Daniel Sedin i Alexander Edler bili su strijelci za Vancouver, a jedini strijelac za Rangerse bio je Dan Boyle. Vratar Canucksa Ryan Miller skupio je 32 obrane.

Rezultati utakmica NHL-a:

Montreal Canadiens - Boston Bruins       1:3
Colorado Avalanche - Pittsburgh Penguins 2:4
Edmonton Oilers - San Jose Sharks        4:3 (produžetak)
Vancouver Canucks - New York Rangers     2:1

ZAPADNA KONFERENCIJA

SREDIŠNJA DIVIZIJA
1. Dallas 21 5 2 99 75 44
2. St. Louis 16 8 4 72 68 36
3. Chicago 15 9 4 78 70 34
4. Minnesota 14 7 5 70 64 33