Hezonja tri koša u porazu Orlanda

Orlando Magic izgubio je kod Phoenix Sunsa 107:104, što mu je deseti poraz ove sezone. Mladi Mario Hezonja igrao je za Magic malo više od osam minuta te postigao jednu tricu. Bio je to jedini pokušaj Hezonje u utakmici, koji je tome dodao i dva obrambena skoka te jednu asistenciju.

Bila je to neizvjesna utakmica koja je odlučena tek u posljednjim trenucima. Eric Bledsoe zabio je polaganje za Sunse  nešto više od minute do kraja za 106:104. Orlando je imao nekoliko prilika za izjednačenje u posljednjih 30 sekundi, ali je izgubio loptu, a Victor Oladipo i Evan Fournier promašili su trice koje bi donijele produžetak.

Najzaslužniji za slavlje Phoenixa bili su Bledsoe i Brandon Knight sa po 21 košem, a Alex Len je dodao 20 koševa i 14 skokova. Nikola Vučević je bio najučinkovitiji kod Orlanda s 21 košem i 11 skokova.

Rudež propustio pobjedu Minnesote

Damjan Rudež bio je cijeli dvoboj na klupi u pobjedi Minnesota Timberwolvesa, koji su nakon produžetka slavili protiv Los Angeles Lakersa sa 123:122.

Malo manje od 40 sekundi prije kraja Timberwolvesi imali su četiri koša prednosti, ali prvo Louis Williams smanjuje zaostatak, a zatim 2,2 sekunde prije kraja D'Angelo Russell pogađa za produžetak. I u dodatnih pet minuta bilo je vrlo uzbudljivo. Nakon što je minutu prije kraja Andrew Wiggins pogodio za prednost Minnesote 123:121, Julius Randle je 33,4 sekunde prije kraja pogodio samo jedno slobodno bacanje za 123:122. Do kraja susreta Ricky Rubio  promašio je za Timberwolvese, a zatim su u samoj završnici Russell i Roy Hibbert promašili za slavlje Lakersa.

Minnesotu je predvodio Kevin Martin s 37 koševa, a Karl-Anthony Towns dodao je 26 koševa uz 14 skokova. Kod Lakersa najbolji je bio Russell s 23 koša.

Milwaukee Bucks - Los Angeles Clippers       95:109
Minnesota Timberwolves - Los Angeles Lakers 123:122 (produžetak)

2. Utah 10 10 .500 2 1/2
3. Minnesota 9 12 .429 4