Juniori Dinama porazom i pobjedom Olympiacosa do prvog mjesta

U posljednjem susretu skupine F juniorske Lige prvaka nogometaši Dinama na Hitrec-Kacianu izgubili su od Bayerna 0:1. Unatoč porazu osigurali su ne samo 'europsko proljeće', nego i prvo mjesto u skupini, koje donosi izravan prolaz u osminu finala.

Upitno je nakon utakmice s Bayernom bilo tek hoće li mladi nogometaši Dinama izboriti izravni plasman u osminu finala ili će igrati u play-offu za plasman u osminu finala.

S obzirom da je u zadnjem ogledu skupine Olympiakos u Pireju pobijedio Arsenals 2:0, Dinamo je osvojio prvo mjesto u skupini i izravan prolazak među 16 najboljih.

Bayern je do prve pobjede u skupini stigao golom Marca Stefandl u 74. minuti. Momčad Marija Cvitanovića imala je nekoliko sjajnih prilika, no igrači Dinama nisu uspjeli svladati Christiana Fruchtl. Bavarci su tako uzvratili Dinamu za poraz u Münchenu 1:2.

U posljednjem susretu ove skupine u 17 sati sastali su se Olympiakos i Arsenal, a Grci su slavili s 2:0 golovima Manthatisa u 11. i Chantzarasa u 37. minuti.

Susreti osmine finala Lige prvaka na rasporedu su u ožujku iduće godine, a prije toga će u veljači biti odigran 'play-off' za plasman u četvrtfinale.

Osim Dinama izravan plasman u osminu finala izborili su Chelsea, Manchester City, Lyon, Paris Saint-Germain, PSV Eindhoven, Benfica i Barcelona.

DINAMO - Bayern      0-1 (Stefandl)
Olympiacos - Arsenal 2-0 (Manthatis 11, Chantzaras 37)