EP plivanje: Radić izjednačila rekord i ušla u finale na 200 prsno

Zagrepčanka Ana Radić izjednačila je svoj, ujedno i hrvatski rekord u 25-metarskom bazenu na 200 metara prsno.

U jutrošnjim kvalifikacijama na Europskom prvenstvu u Netanyi dionicu je isplivala za dvije minute, 22 sekunde i 51 stotinku, što je isto vrijeme koje je isplivala prije mjesec dana na mitingu Mladosti u Zagrebu.

Bila je ukupno peta, čime je izborila nastup u poslijepodnevnom finalu. Najbrža u kvalifikacijama bila je Turkinja Viktoria Guneš (2:21.01).

Start finalne utrke na 200 m prsno predviđen je za 16 sati i 46 minuta.

Od ostalih hrvatskih predstavnika koji su nastupili posljednjeg dana natjecanja na EP-u Saša Gerbec osvojio je 40. mjesto na 50 m leđno s rezultatom 25.01 sekundi, dok je muška štafeta na 4 x 50 m mješovito (Gerber, Kristijan Tomić, Mario Todorović, Nikša Stojkovski) bila 11. u kvalifikacijama (1:36.06), ali uz novi hrvatski rekord.