Real Madrid nadigrao Getafe

U 14. kolu nogometnog prvenstva Španjolske Real Madrid je na domaćem terenu pobijedio Getafe sa 4:1, a Modrić i Kovačić pružili su dobre partije.

Dvostruki strijelac za Real bio je Karim Benzema (4, 16), a po jednog su dodali Gareth Bale (35) i Cristiano Ronaldo (38). Luka Modrić igrao do 62. minute za Real, kada ga je zamijenio Mateo Kovačić. Modrić je pružio vrlo dobru partiju, a u istom ritmnu nastavio je i Kovačić.

Valencia i Barcelona odigrali su 1:1, dok je Atletico pobjedom opet došao na drugo mjesto.

Vodeća Barcelona je na Mestallli povela  pogotkom Luisa Suareza (52) iz sumnjive pozicije, a za Valenciju je izjednačio Santi Mina četiri minute prije kraja. Ivan Rakitić je odigrao cijelu utakmicu za Katalonce.

Atletico je slavio s 2:0 kod Granade pogocima  Godina (20) i Griezmanna (76), pa je madridski klub opet preskočio Real na drugoj poziciji. Vodi Barca s 34 boda, Atletico ima 32, a Real Madrid 30.