West Ham remizirao s Unitedom

Najbolji golgeter Premier lige Jamie Vardy, koji se je na 11 uzastopnih prvenstvenih utakmica upisao u strijelce, u 15. kolu nije zatresao mrežu, ali je bio asistent za treći gol Leicestera, koji je u gostima svladao Swansea 3:0.

Sva tri pogotka za Leicester zabio je Riyad Mahrez (5, 22, 67). Vardy i Mahrez su trenutno najučinkovitiji dvojac u Premier ligi, Vardy  je zabio 14, a Mahrez 10 golova.  Hrvatski napadač u dresu Lisica Andrej Kramarić opet je ostao bez minutaže.

Stoke je na domaćem terenu svladao favorizirani Manchester City sa 2:0. Oba gola postigao je Marko Arnautović, u 7. i 15. minuti. Mogao je zabiti i više, ali je promašio nekoliko odličnih prilika. No, najbolji igrač susreta bio je alpski Messi, odnosno Xherdan Shaqiri, koji je asistirao za oba gola.

Bilićev West Ham je u gostima kod Manchester Uniteda odigrao 0:0 i tako je nastavio pozitivan niz protiv velikana. Prethodno su ove sezone svladali Arsenal,  Manchester City, Liverpool i Chelsea.  Mogao je i ovaj puta West Ham izaći kao pobjednik, ali u dva navrata se je ispriječila vratnica. Nikica Jelavić ostao je na klupi za pričuve Čekičara.

Arsenal je pobijedio  Sunderland sa 3:1, a strijelci su bili Joel Campbell (33), Olivier Giroud (63) i Aaron Ramsey (90+3).

Bivši europski prvak Aston Villa je povela protiv Southamptona u 44. minuti golom Joleona Lescotta, ali nije uspjela doći do tako potrebne pobjede. Remi Svecima donio je Oriol Romeu (73), pa je Villa ostala na posljednjem mjestu sa samo 6 bodova.

Večeras Chelsea dočekuje Bournemouth, a u nedjelju Liverpool gostuje kod Newcastlea.