Prvi poraz Bayerna

Borussia Moenchengladbach ponovno se je pokazala kao crna mačka za Bayern, nanijevši mu u 15. kolu prvi poraz u Bundesligi.

Borussia je u subotu na svom terenu slavila sa 3:1, a sve je odlučeno u 14 minuta drugog poluvremena, u razdoblju od 54. do 68. minute, kada su za Borussiju zabili Oscar Wendt, Lars Stindl  i Fabian Johnson. Utješni pogodak za Bayern postigao je povratnik u momčad  Franck Ribery (81), koji je zbog ozljede pauzirao devet mjeseci.

I prošle sezone je Borussia Moenchengladbach imala pozitivan skor protiv Bayerna, pobjedu i remi (2:0 i 0:0). Otkad je promijenila trenera Borussia Moenchengladbach već deset kola je bez poraza.

U prošlom kolu Hamburger je u gostima svladao Werder sa 3:1, uz gol i asistenciju hrvatskog veznjaka Ive Iličevića, ali u ovom kolu HSV je kod kuće je izgubio od Mainza 1:3. Za goste su zabili Jairo (16, 51) i Christian Clemens (76). Ivo Iličević, koji je igrao do 65. minute, uputio dva bezopasna udarca. Ivica Olić napokon je dobio priliku, ušao je u 57. minuti, ali bez učinka.

Meksički napadač Javier Hernandez Chicharito ponovno je bio strijelac za Bayer Leverkusen, ali njegov pogodak samo je ublažio poraz od Herthe 1:2.

Večeras je derbi kola Wolfsburg - Borussia Dortmund.