Mršić nakon poraza: Efesu smo previše poklanjali

Dali smo im večeras previše poklona da bi dobili ovakvu utakmicu, rekao je trener Cedevite Veljko Mršić nakon poraza u osmome kolu Eurolige od turskog Anadolu Efesa 75:81 u Draženovu domu.

U posljednjoj četvrtini imali smo pet-šest zicera koje smo trebali realizirati, a nismo. To su fizički premoćni igrači da uz toliko poklona koliko smo im mi večeras dali ne bi dobili ovu utakmicu, objasnio je Mršić.

Strateg Cedevite ističe da je imao nekoliko raspoloženih igrača, ali samo u dijelovima, te da nisu bili konstantni. Pullen je bio raspoložen u trećoj četvrtini, Bilan u jednom dijelu, Arapović u jednom dijelu, no nedovoljno da bi dobili. Imali smo lijepu priliku, ali nismo znali završiti utakmicu i oni su zasluženo pobijedili. Poslije osam kola imamo omjer 4-4. Taj rezultat je dobar, no ja sam očekivao da i ovu utakmicu možemo dobiti, zaključio je Mršić.

Razočaran je bio Cedevitin kapetan Miro Bilan, inače prvi strijelac domaćina s 18 poena i osam skokova. Dali smo stvarno sve od sebe, no kad smo imali veliku prednost nismo bili pametni i nismo donosili prave odluke. Dozvolili smo Efesu da se vrati i poslije nismo uspjeli utakmicu ponovno okrenuti u našu korist. To nam je i općenito boljka kroz cijelu sezonu, rekao je Bilan.

Dušan Ivković, trener Efesa, očekivano je bio najviše zadovoljan zadnjom četvrtinom: U završnici smo ipak našli pobjednički tim koji nam je donio pobjedu. U obrani smo u zadnjoj četvrtini primili samo 10 poena i mislim da smo zasluženo dobili.

Najbolji igrač pobjedničke momčadi bio je hrvatski reprezentativac Dario Šarić (16 koševa, 10 skokova). Cedevita još ima nade za Top 16. U sljedećem kolu igraju protiv Milana kod kuće i volio bih radi njih i radi uspjeha hrvatske košarke da prođu dalje, rekao je Šarić.