Curry 40 poena, Warriorsima 20-0

Stephen Curry i njegovi Golden State Warriorsi gostovali su u Charlottei, gradu u kojemu je Curry proveo djetinjstvo, no nisu imali milosti u dvoboju sa Hornetsima.

Warriorsi su slavili 116:99 za novi rekord na startu sezone od čak 20 pobjeda, a Curry je, kao i obično, briljirao. Ovoga puta ubacio je 40 poena za 31 minutu igre, od toga je u trećoj četvrtini postigao 28 poena, sedam više od svih Hornetsa.

Uoči početka dvoboja Hornetsi su odali počast Curryjevu ocu, bivšem NBA igraču Dellu Curryju i najboljem strijelcu u povijesti kluba.

Nemoj mi pokvariti večer
, poručio je Stephenu otac, stručni komentator Charlotte u razgovoru.

No najkorisniji igrač lige bio je nemilosrdan ubacivši 40 poena, a Curry bi možda uspio i "skinuti" svoj rekord od 54 poena da ga je trener Warriorsa ostavio u igri u posljednjoj četvrtini. Klay Thompson zabio je 15 od ukupno 21 poena u prvoj četvrtini kada su Warriorsi stvorili prednost od 15 koševa. Najbolji strijelac kod Hornetsa bio je Nicolas Batum sa 17 poena i osam skokova.

Kobe Bryant, koji je u nedjelju najavio odlazak u mirovinu na kraju ove sezone, sinoć je s 31 poenom odveo Los Angeles Lakerse do pobjede nad Washington Wizardsima od 108:104. Jordan Clarkson dodao je 18 poena, a Julius Randle 15 uz 19 skokova za Lakerse koji su pogodili zadnjih pet od šest slobodnih bacanja i tako prekinuli niz od sedam poraza. Wizardse je predvodio John Wall s 34 poena i 11 asistencija.

Detroit Pistonsi u posljednjoj četvrtini nadoknadili su razliku od 16 poena i nakon produžetka pobijedili Phoenix Sunse 127:122.  Pistonsi su gubili 98:82 malo više od devet minuta do kraja, ali su uspjeli odvesti utakmicu u produžetak.

Pistonse je predvodio Reggie Jackson s 34 poena od čega 24 u drugom poluvremenu, uz 16 asistencija. Marcus Morris dodao je 24 poena uz 14 skokova, a Andre Drummond 22 poena uz 12 skokova. Najbolji kod Wizardsa bili su Brandon Knight (22 poena), Eric Bledsoe (21, 9 asistencija) i Jon Leuer (20).

New York Knicks su na krilima Kristapsa Porzingisa, koji je zabio 17 poena uz deset skokova, s 99:87 pobijedili Philadelphia 76erse. Porzingisu je to deveti double-double ove sezone. Hollis Thompson bio je najučinkovitiji kod Sixersa s 13 poena.

Rezultati NBA utakmica igranih 2. prosinca:

New York Knicks - Philadelphia 76ers             99:87
Charlotte Hornets - Golde State Warriors      99:116
Washington Wizards - Los Angeles Lakers   104:108
Detroit Pistons - Phoenix Suns                    127:122 (produžetak)

2. Utah 8 8 .500 2
3. Minnesota 8 10 .444 3