Udinese u osmini finala, pogodak Perice

Nogometaši Udinesea izborili su plasman u osminu finala talijanskog nogometnog kupa nakon što su u Udinama pobijedili Atalantu 3:1, a drugi pogodak za Udinese zabio je hrvatski nogometaš Stipe Perica.

Domaćin je poveo u četvrtoj minuti golom Antonia Di Natale iz jedanaesterca. U 48. minuti je izjednačio Gaetano Monachello, no Perica je devet minuta kasnije Udinese doveo u novo vodstvo. Konačnih 3:1 postavio je Di Natale svojim drugiom golom u 76. minuti. Perica je odigrao cijeli susret,

Plasman u osminu finala izborila je i Verona, te trećeligaš Alessandrija koji se pobrinuo za iznenađenje dana pobijedivši na gostovanju Palermo 3:2. Mato Jajalo nije nastupio za Palermo, dok je u gostujućim redovima cijeli susret odigrao Zabočanin Vedran Celjak.

Mladi 24-godišnji branič je 2011. preselio iz Zagreba u Sampdoriju, no još nije debitirao za momčad iz Genoe. Prvu sezonu je proveo na posudbi u Pergocremi, zatim u Grossetu i Padovi, a trenutačno je član Alessandrije, trećeplasiranog sastava treće talijanske lige.

'Fenjeraš' Serie A, Verona je teškom mukom porazila trećeligaša Paviju 1:0. Pogodak odluke zabio je Claudio Winck u prvoj minuti sudačke nadoknade.

Palermo - Alessandria (III)  2-3
Verona - Pavia (III)              1-0
Udinese - Atalanta              3-1