Zlato i rekord Hosszu, Dugonjić obranio zlato na 50 prsno

Slovenski plivač Damir Dugonjić obranio je naslov europskog prvaka u malim bazenima u disciplini 50 metara prsno, a mađarska plivačica Katinka Hosszu postavila je novi svjetski rekord u disciplini 400 metara mješovito.

U finalu EP-a koje se održava u Izraelu Dugonjić je s rezultatom 26.20 sekundi slavio ispred svjetskog prvaka u toj disciplini, Britanca Adama Peatyja.  Treće mjesto podijelili su Rus Oleg Kostin i Irac Alexander Murphy (26.35).  Najbolja plivačica u ovoj disciplini je Finkinja Jenna Laukkanen (29.71).

Europski prvak na 200 m leđno je Poljak Radoslaw Kawecki s rekordom EP-a (1:48.33), dok je zlato na 400 slobodno osvojio Mađar Peter Bernek (3:35.46). U posljednjoj disciplini prvog dana natjecanja, štafeti 4x50 m slobodno zlato su osvojili Rusi (1:23.49).

Mađarska plivačica Katinka Hosszu postavila je novi svjetski rekord u disciplini 400 metara mješovito.  Hosszu je u kvalifikacijama tu dionicu isplivala za 4:19.46 minuta, čime je za 40 stotinki srušila rekord Španjolke Mireie Belmonte Garcia otprije godinu dana iz Dohe.

U poslijepodnevnom finalu Hosszu je očekivano stigla do zlata, no bila je nešto sporija nego u kvalifikacijama. Zlatno odličje uzela je s rezultatom 4:19.75. Do srebra je stigla Britanka Hannah Miley (4:26.87), a bronca je pripala francuskoj plivačici Lari Gran-geon (4:27.31).