Medvjedi poveli i na kraju doživjeli težak poraz

Medveščak je na dalekoistočnoj turneji po Rusiji, a nakon dvije uzastopne pobjede doživio je uvjerljiv poraz od 4:1 (0:0, 2:1, 2:0) u dvoboju s Jugrom, koja je baš protiv Medvjeda prekinula niz od pet poraza.

Najveće zasluge za pobjedu domaće momčadi ima vratar Jugre Vladislav Fokin, koji je u prve dvije trećine zaustavio mnoge opasne udarce igrača Medveščaka.

Prva trećina prošla je bez pogodaka, a Medvjedi su poveli golom Mareka Kvapila na asistenciju Milana Jurčine s igračem više u 30. minuti. No nepunu minutu kasnije Pavel Medvedev je zabio za izjednačenje.  Pri tom pogotku ni reakcija Medveščakova vratara nije bila najsretnija, jer nije dobro pokrio svoj kut, gdje mu je domaći napadač uspio provući pločicu. U 39. minuti Pavel Varfolomoejev je doveo domaćine u vodstvo. Strijelac pogotka je ostao neometan pred vratima i samo ugurao pak u mrežu nakon udarca Kalašnjikova, kad se pločica pod čudnim kutem odbila i prevarila Dannyja Taylora.

Ako je još bilo neizvjesnosti, potkraj utakmice je nestala, kad su Jevgenij Lapenkov u 46. i Igor Bortnikov u 54. minuti zatresli mrežu Zagrepčana za konačnih 4:1.

Bio je to 14. ovosezonski poraz Medveščaka, a osmi na gostovanjima, dok je Jugra ostvarila svoju 13. pobjedu. Medveščak je nakon 38. kola ostao na 56 bodova, što ga drži na sedmom mjestu Zapadne konferencije KHL-a. Jugra je s 49 bodova na 10. mjestu Istočne konferencije.

U četvrtak, 3. prosinca, hokejaši Medveščaka nastavljaju gostujuću turneju utakmicom 39. kola, kad će ih u Omsku ugostiti Avangard, 5. momčad Istočne konferencije KHL-a.