Asistencija Vrsaljka u remiju, Napoli u derbiju do vrha ljestvice

U 14. kolu Serie A Sassuolo i Fiorentina odigrali su 1:1, a hrvatski reprezentativac Šime Vrsaljko asistirao je za pogodak domaćina. U derbiju kola Napoli je s 2:1 svladao Inter i preuzeo vodeću poziciju na ljestvici.

U dvoboju Sassuola i Fiorentine poveli su gosti u šestoj minuti, a strijelac je bio Borja Valero. Izjednačujući gol za Sassuolo postigao je Sergio Floccari u 42. minuti na asistenciju Šime Vrsaljka.

Vrsaljko je odigrao cijelu utakmicu za domaćina, a u redovima Viola Milan Badelj je igrao do 69. minute, a u 57. minuti u igru je ušao Nikola Kalinić

U derbiju kola Napoli je na svom stadionu pobijedio Inter 2:1 i preuzeo vodeću poziciju na ljestvici. Junak napuljske momčadi bio je dvostruki strijelac Gonzalo Higuain, koji je zabio u 6. i 62. minuti. Adem Ljaljić /67) bio je strijelac za Inter, a u zadnjim sekundama milanski klub je dvaput pogodio vratnicu.

Inter je od 45. minute igrao bez isključenoga Yuta Nagatoma, Marcelo Brozović odigrao je cijelu utakmicu, a Ivan Perišić je zamijenjen u 83. minuti.