Zadar svladao Igokeu, osmi poraz Cibone

U 12. kolu regionalne košarkaške ABA lige košarkaši Zadra na svom su parketu svladali Igokeu 69:60 (14:22, 19:17, 17:6, 19:15). Kolo su zaključili Crvena zvezda i Cibona dvobojem u Beogradu u kojemu su uspješniji bili domaćini sa 75:58 (19:10, 19:11, 23:24, 14:13).

Cedevita nadvisila Partizan

Zadrani su do sedme pobjede ove sezone stigli preokretom u trećoj četvrtini koju su dobili 17:6, a potom u zadnjoj dionici potpuno slomili otpor momčadi iz Aleksandrovca. Najbolji u redovima Zadra bili su Ivan Ramljak s 12 poena i osam skokova te Filip Kraljević s deset poena. Igokeu su predvodili Nemanja Krstić i Miloš Dimić sa po 13 poena.

Cibona je u Beogradu upisala osmi poraz sezone. Dvoboj protiv Crvene zvezde praktički je bio gotov nakon prvog poluvremena u kojemu su domaćini napravili 17 poena prednosti. U redovima Vukova istaknuli su se Marko Jagodić Kuridža s 21 poenom te James Brian Florence s 12 poena. Marko Simonović s 19 poena i Stefan Jović s 15 predvodili su Zvezdu do devete pobjede.

Vodeća momčad lige je Budućnost s deset pobjeda i dva poraza, a slijede Crvena zvezda, Cedevita i Mega Leks s omjerom 9-3. Zadar je peti (7-5), a Cibona je na 12. mjestu (4-8).