Kingsi preokretom do pobjede nad Chicagom

Hokejaši Los Angelesa svladali s 3:2 u produžetku aktualne NHL prvake Chicago Blackhoawkse u utakmici odigranoj u noći sa subote na nedjelju u Staples Centeru te se s 29 bodova zadržali na vrhu Pacifičke divizije.

Strijelac pobjedničkog pogotka u 3. minuti produžetka bio je Slovak Marian Gaborik na asistenciju Slovenca Anžea Kopitara, a isti je dvojac zaslužan i za izjednačujući gol u 55. minuti, kojim je domaća momčad dostigla vodstvo Chicaga 2:0.

Osim osvojenog boda, igrač Chicaga Patrick Kane pamtit će ovo gostovanje u Los Angelesu i po tome što je postao novi rekorder NHL-a među hokejašima rođenim na tlu SAD-a po broju uzastopnih utakmica u kojima je bio strijelac ili asistent. Kane je svojim 14. ovosezonskim pogotkom doveo Blackhawkse u vodstvo u 12. minuti dvoboja. To mu je bila 19. uzastopna utakmica na kojoj je ostvario barem jedan bod te je prestigao Eddieja Olczyka i Phila Kessela s kojima je do ovog dvoboja dijelio rekord.

Washington Capitalsi su slavili na gostovanju kod Toronta s 4:2 i zahvaljujući toj pobjedi izbili na vrh Metropolitanske divizije s bodom više od New York Rangersa koji su u Madison Square Gardenu poraženi od Philadelphije s 0:3.

Najveći preokret večeri napravili su hokejaši Dallasa u Minneapolisu, gdje je domaća momčad vodila 3:0 do 45. minute, a na kraju ipak osvojila samo bod. Goligoski (45), Benn (50) i Klingberg (55) su donijeli izjednačenje vodećoj momčadi Zapadne konferencije, a pobjednički pogodak za Starse u 4. minuti produžetka postigao je Tyler Seguin.

Vodeća momčad Istočne konferencije Montreal Canadiensi na svom su ledu ispustili prednost 2:0 u dvoboju s New Jerseyjem. Alex Galčenjuk je bio dvostruki strijelac za domaće, a preokret su kreirali Patrik Eliaš (52) i Kyle Palmieri (60) koji je izjednačujući pogodak postigao 22 sekunde prije isteka 60. minute. U 3. minuti produžetka pobjedu Devilsima donio je John Mooore.

4. Nashville 12 7 4 59-60 28
5. Minnesota 11 7 4 63-61 26
6. Winnipeg 11 12 2 67-80 24
7. Colorado 9 13 1 68-70 19