Hrvatice pobijedila Njemačku i osvojile Croatia Cup

Hrvatska ženska rukometna reprezentacija pobjednik je HEP Croatia Cupa u Umagu, na kojemu su nastupile još rukometašice Njemačke i Slovačke.

Nakon uvjerljive pobjede nad Slovakinjama u četvrtak (29:19), izabranice Gorana Mrđena slavile su i protiv jake Njemačke s 27:24 (13:17), a ključ pobjede bilo je sjajno drugo poluvrijeme.

Hrvatsku su predvodile Lana Franković sa šest pogodaka i Sonja Bašić sa pet, a sjajna je bila i golmanica Ivana Kapitanović koja je skupila 12 obrana.  U redovima Njemica, koje u prosincu očekuje nastup na Svjetskom prvenstvu u Danskoj, najbolja je s pet golova bila Susann Muller.

Hrvatska je tako Croatia Cup završila s maksimalna četiri boda, a druga Njemačka i treća Slovačka su osvojile po bod.

Borili smo se, nakon onog početka koji nije izgledao obećavajuće trebalo nam je dugo da dođemo k sebi, pogotovo da počnemo igrati obranu. Drugo poluvrijeme smo stvarno odigrali motivirano i s puno htijenja, realno ostvarili smo jednu veliku pobjedu, rekao je izbornik Goran Mrđen.