Razigrani Tomasov potopio Istru i "odlijepio" Rijeku od Hajduka

Nakjon što je Hajduk pobijedio Zagreb u Kranjčevićevoj i privremeno sustigao Rijeku na prvoj poziciji, momčad Matjaža Keka se pobjedom 1:0 protiv Istre 1961 ponovno odvojila na ljestvici.

Strijelac jedinog pogotka bio je Marin Tomasov u 18. minuti. On je pogodio mrežu lijepim udarcem s 15 metara. Tomasov je bio jako opasan, priprijetio je opet tri mintue kasnije, a u 35. minuti je udarcem s vrha šesnaesterca zatresao vratnicu.

Minutu kasnije lijepo ga je proigrao Sharbini, no Tomasov se spetljao pred golom.

U zadnjih 20-ak minuta pritisak domaćina je malo popustio, no pobjeda nije dolazila u pitanje.

Rijeka je zadržala prvo mjesto na ljestvici sa 38 bodova, Hajduk je sada drugi sa 35, dok je Dinamo, koji će svoj susret 18. kola igrati u nedjelju protiv Lokomotive, pao na treće mjesto sa 33 boda.

Istra 1961 je sedma sa 19 bodova, jednim manje od šestog Intera, a dva više od osmog Slavena Belupa, dok je Zagreb uvjerljivo posljednji sa samo 8 bodova, šest manje od pretposljednjeg Osijeka.

1  Rijeka               18 10 8 0  32-12 38
2  Hajduk              18 10 5 3  26-13 35
3  Dinamo            17 9 6 2  34-12 33
4  Split                  18 8 5 5  20-16 29
5  Lokomotiva      17 7 2 8  26-26 23
7  Inter                  18 4 8 6  17-28 20
6  Istra 1961          18 4 7 7  17-27 19
8  Slaven Belupo   18 3 8 7  21-25 17