Hajduk u zanimljivoj utakmici u Kranjčevićevoj do 10. pobjede

Hajduk je u 18. kolu HNL-a u Kranjčevićevoj ostvario 10. pobjedu sezone nakon što je s 0:2 u zanimljivoj utakmici nadvisio domaćina Zagreb.

Splićani su poveli s 0:1 u 17. minuti pogotkom Frana Tudora. On je primio loptu i ušao u prostor, prošao Livakovića i zatresao mrežu svog bivšeg kluba.

Oba sastava nisu iskoristila kaznene udarce pri rezultatu 0:1.

U 24. minuti Milović je gurnuo Bobana i skrivio kazneni udarac, iako je domaći igrač pomalo teatralno pao. No Boban s 11 metara trese okvir gola. Dvije minute kasnije nakon udarca Jeffersona lopta pogađa u ruku Kolingera i jedanaesterac je sad sviran na drugoj strani, ali i Caktaš je pogodio vratnicu.

Šulc je u razmaku od samo pet minuta uspio zaraditi dva žuta kartona i u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena Zagreb je ostao s igračem manje. Imao je Hajduk prilika u nastavku, no nije baš najbolje iskoristio brojčanu nadmoć. Ipak, u 89. minuti Bencun pogotkom za 0:2 potvrđuje pobjedu gostiju.

Za kraj je u drugoj minuti sudačke nadoknade zbog drugog žutog isključen i Milović kod Hajduka, pa su momčadi završile utakmicu s po 10-oricom na travnjaku.

Bila je to 10. pobjeda Hajduka ove sezone i peta gostujuća, a i već 11. utakmica bez primljenog gola.