Novi rekord Golden Statea, slab učinak Hezonje i Rudeža

Odličnu večer u NBA ligi sinoć je imao James Harden koji je postigao 50 poena uz devet skokova i osam asistencija u pobjedi Houstona Rocketsa nad Philadelphia Sixersima 116:114. Ovo je Sixersima bio 27. poraz zaredom i 17. na startu sezone što je rekord u svim američkim sportovima.

Hrvatski košarkaš Mario Hezonja igrao je samo pet minuta i postigao dva poena u pobjedi Orlando Magica nad Milwaukeejem 114:90. Najbolji u redovima Orlanda bio je Elfrid Payton s 22 poena i 10 asistencija.

Od hrvatskih košarkaša noćas je nastupio još Damjan Rudež koji je u 14 minuta provedenih na terenu za Minnesotu pogodio tek jednu tricu iz četiri pokušaja. Ipak Minnesota je slavila 101:91 kod Sacramenta i tako ubilježila svoju osmu pobjedu. Goste je predvodio Andrew Wiggins s 22 poena.

Cleveland Cavaliers po 23. put zaredom svladali su košarkaše Charlotte sa 95:90. Najbolji kod slavljenika bio je LeBron James postigavši 25 poena i 13 skokova, a Kevin Love je dodao 18 poena i 16 skokova.

Košarkaši Golden State nastavili su sa sjajnom igrom ostvarivši svoju 17. pobjedu zaredom pobijedivši sa 135:116 momčad Phoenixa. Pobjednici su na ovoj utakmici srušili još jedan klupski rekord postigavši 22 trice iz 38 pokušaja, Stephen Curry sam je postigao devet trica da bi na kraju utakmicu završio s 41 poenom.