Warriorsi deklasirali Lakerse za najbolji start u povijesti NBA-a

Golden State Warriorsi sinoć su slavili protiv LA Lakersa 111:77 i tako ostvarili najbolji početak sezone u povijesti NBA lige.

Aktualni NBA prvaci deklasiravši Lakerse stigli su do svoje 16. pobjede u isto toliko utakmica i time postali jedina momčad u povijesti s rakvim početkom. Do sada su rekord držali Washington Capitolsi 1948. i Houston Rocketsi 1993. godine kad su ostvarili omjer 15-0.

Do rekorda Golden State predvodili su Stephen Curry s 24 poena i devet asistencija. Kod Lakersa najbolji su bili Nance Junior, Lou Williams i Julius Randle sa 10 poena. Kobe Bryant je postigao četiri poena uz šut 1-14.

Indiana Pacersi su sa 123:106 slavili protiv Washington Wizardsa, a Paul George je zabio 40 koševa od čega sedam trica. C.J. Miles je dodao 32 pogotka za devetu pobjedu Indiane u 11 utakmica.

Kod Wizardsa najučinkovitiji je bio Gary Neal sa 23 koša. dok je Bradley Beal ubacio 20 , a John Wall 18. Wizardsi su pratili Pacerse i bili blizu većinu prvog poluvremena, a onda se Indiana odvojila.

Atlanta Hawksi su, nakon četiri poraza u pet zadnjih utakmica, sa 121:97 pobijedili Boston Celticse, a do pobjede su ih prevdodili Paul Millsap sa 25 i Jeff Teague sa 16 pogodaka.

Kod Bostona je najbolji bio Avery Bradley sa  25 pogodaka, a Isaiah Thomas je dodao 14. Kyle Korver, Thabo Sefolosha i Mike Scott su svaki zabili po 15 koševa i Hawksi nisu gubili ni jednom na utakmici osim u prvim minutama prve četvrtine. Atlanta je imala šut iz igre 56.3 posto, što joj je najviše ove sezone.

Memphis Grizzliesi su ostali neporaženi i šestu utakmicu zaredom, a Mike Conley je zabio 21 koš i Jeff Green u pobjedi Memphisa od 110:96 nad Dallas Mavericksima. Marc Gasol je ubacio 15 koševa uz 10 skokova za Memphis.

Raymond Felton i J.J. Barea su svaki zabili po 16 koševa pokušavajući vratiti Maverickse u igru u zadnjoj četvrtini. Dirk Nowitzki je utakmicu završio sa 14 koševa, a Zaza Pachulia sa 13 i obojica su ugrabila 10 skokova.

Los Angeles Clippersi su prkeinuli niz od tri poraza, a Blake Griffin i DeAndre Jordan su postigli svaki po 18 pogodaka za pobjedu nad Denver Nuggetsima od 111:94. Jordan je učinku dodao i 11 skokova te četiri bloka, a Griffin 10 skokova. Chris Paul je zabio 15 koševa uz 10 asistencija. Danilo Gallinari je predvodio Denver sa 20 koševa i 18 skokova.

Derrick Rose se vratio na teren nakon pauziranja od dvije utakmice zbog ozljede zgloba i zabio 17 koševa u pobjedi Chicago Bullsa od 93:88 nad Portland Trail Blazersima. Jimmy Butler je ubacio 22 koša za Bullse koji su pobijedili u pet od zadnjih šest utakmica.  Damian Lillard je za Portland zabio 19 koševa uz 10 skokova i osam asistencija.

2. Utah 6 7 .462 2
3. Minnesota 6 8 .429 2 1/2