LP: Ozil i Sanchez oduzeli Dinamu europsko proljeće

Dinamo je s 3:0 (2:0) poražen na gostovanju kod Arsenala u petom kolu skupine F Lige prvaka, čime se oprostio od proljeća u Europi.

Wenger za HRT: Bili smo spremni za Dinamo, a Ademiju ne želim takvu kaznu

Mamić: Donekle sam zadovoljan jer se nismo raspali

Dinamo je tako još jednu godinu ostao bez europskog proljeća

Eventualnim novim iznenađenjem, poput onoga u Zagrebu, momčad Zorana Mamića mogla je do nastavka natjecanja u Europi, no Londončani nisu dopustili još jedan poraz od hrvatskog prvaka. Hrvatskom prvaku nije pomoglo niti što je domaćin bio oslabljen neigranjem čak osmorice igrača (Arteta, Coquelin, Oxlade-Chamberlain, Ramsey, Rosicky, Walcott, Welbeck, Wilshere). Dinamo je bio ravnopravan tek prvih 20 minuta, nakon čega je uslijedio slom.

Dinamo je prilično dobro otvorio utakmicu, nije se odmah povukao, ali nakon 15-ak minuta domaćin je uspostavio svoju igru. U 12. minuti stigla je prva velika šansa Topnika, Campbell je dao dijagonalnu loptu za Alexisa Sancheza, koji je utrčao u kazneni prostor s desne strane. Ipak, obrana Dinama u posljednji je trenutak blokirala udarac.
Napadi Arsenala postajali su sve žešći i u 29. minuti Mesut Ozil je glavom s pet metara pogodio za vodstvo Arsenala 1:0. Samo četiri minute kasnije lošu reakciju gostujuće obrane, odnosno Sigalija, koji je izgubio loptu na 30-ak metara od svog gola i poklonio je Monrealu, pogotkom za 2:0 kažnjava Alexis Sanchez.

Do kraja prvog dijela Ozil je propustio dvije velike prilike, a Dinamo gotovo da nije prošao u suparničku polovicu.

U nastavku Arsenal je ipak malo smanjio gas i Dinamo je uspio na mahove spajati nekoliko točnih dodavanja. U 56. minuti ukazala se i odlična prilika za smanjenje zaostatka, Matel je s 10-ak metara pucao, no lopta je nekog okrznula na putu prema golu.

No u 69. minuti sve dvojbe su odagnane, drugim pogotkom Alexisa Arsenal je poveo s 3:0. Campbell je navukao na sebe praktički kompletnu obranu Dinama i poslao dijagonalu za Sancheza, a Čileanac je izbio sam pred Eduarda i mirno ga je zaobišao.

U 71. minuti Rog je pucao iz blizine, no Čech je obranio njegov udarac, u 85. minuti pokušao je i Soudani, ali ravno u vratara Arsenala. Zadnju šansu propustio je Pjaca, koji je s 20-tak metara u sudačkoj nadoknadi pucao malo iznad grede.

U završnici nije tako više bilo golova i ostalo je 3:0, a Dinamo se oprostio od Europe i nade barem za Europsku ligu s eventualnim trećim mjestom.