Warriorsi upisali 15. pobjedu zaredom

Košarkaši Golden State Warriorsa upisali su 15. pobjedu zaredom svladavši u gostima Denver 118:105.

S omjerom 15-0 na otvaranju sezone Warriorsi su izjednačili rekord NBA lige koji drže Washington Capitalsi iz sezone 1948-49. te Houston Rocketsi iz 1993-94.

Priliku da se upišu u povijest i postanu jedina momčad sa 16 pobjeda u nizu Golden State imat će u utorak kada na svom parketu dočekuju LA Lakerse.

Klay Thompson (21 poen, sedam asistencija) te Stephen Curry (19 poena, sedam asistencija) predvodili su Warriorse, a kod Nuggetsa su se izdvojili Darrell Arthur (21 poen) te Danilo Galinari i Will Barton (po 19 poena).

Nakon što su u petak doživjeli težak poraz u Bostonu, košarkaši Brooklyna uzvratili su Celticsima svladavši ih na svom parketu 111:101. Brook Lopez upisao je 23 poena i deset skokova za Netse, Jarrett Jack je dodao 22 poena, od čega 13 u posljednjoj četvrtini.

Hrvatski reprezentativac Bojan Bogdanović za 18:24 minuta u igri ostvario je pet poena i tri skoka za Netse kojima je ovo tek treća pobjeda (3-11). Po 27 poena ubacili su Avery Bradley i Isaiah Thomas za Celticse.

Russell Westbrook s 31 poenom i 11 asistencija bio je prvo ime Oklahoma City Thundera koji je slavljem 117:114 prekinuo pobjednički niz Dallas Mavericksa od šest utakmica.