Treća pobjeda Lokomotive zaredom, remi Istre 1961 i Splita

Lokomotiva je kao domaćin na stadionu u Kranjčevićevoj pobijedila Zagreb 2:0, a Istra 1961 i Split u Puli su odigrali su 1:1 u nedjeljnim susretima 17. kola domaćeg nogometnog prvenstva.

Nogometaši Lokomotive došli su do sedme pobjede u prvenstvu svladavši u gradskom dvoboju posljednjeplasirani Zagreb, koji ima samo osam bodova iz 17 kola. Lokomotiva je ostala peta s 23 boda.

Junak dvoboja bio je napadač Lokomotive Eros Grezda koji je postigao oba pogotka. Prvi u 16. minuti snažnim udarcem u sam kut, a drugi u 59. minuti kada je nakon solo-prodora Fiolića pogodio nebranjenu mrežu.

U posljednjem dvoboju nogometaši Istre 1961 i Splita odigrali su 1:1. Gosti su poveli već u drugoj minuti pogotkom Dražena Bagarića, a Puljani su izjednačili u 25. minuti preko Stefana Savića. Unatoč velikom broju prilika obje momčadi dokraja više nije bilo golova.

Split je 26 bodova ostao četvrti, dok je Istra 1961 s 19 bodova preskočila Inter na šestom mjestu.