Tvrđava Spursa i dalje neosvojiva, skromni Hezonja

Utakmica San Antonio Spursa i Memphis Grizzliesa bila je uobičajeno uzbudljiva i ne za one slabih živaca, a Spursi su pobjedom 92:82 zadržali domaću neporaženost.

Kawhi Leonard ubacio je 19, a Tony Parker 18 poena za pobjednike, sve u prvome poluvremenu.

San Antonio vodio je 86:80 uoči posljednje minute, kada su dva uzastopna pogotka Tima Duncana i trica Leonarda 16 sekundi prije posljednjeg zvuka sirene osigurali im pobjedu, šestu ove sezone u AT&T Centeru, koja je ujedno prekid Memphisova niza od četiri pobjede.

Manu Ginobili vratio se nakon dviju utakmica stanke i ostvario 15 koševa, a Duncan je zabio 10, od čega osam u četvrtoj četvrtini, dodavši tomu 10 skokova.

Kevin Love s 25 poena i 11 skokova predvodio je Cleveland do pobjede 109:97 protiv Atlante u reprizi prošlosezonskoga konferencijskog finala Istoka.

Usprkos sigurnoj pobjedi Cavsi su bili nervozni i nisu igrali idealno, kod 26 koševa razlike u trećoj četvrtini LeBron James ljutito je izašao iz igre, zamjena nije stigla ući na parket i Cleveland je dobio tehničku pogrešku. James se poslije ispričao zbog nepromišljene reakcije.

Indiana Pacersi pobijedili su Milwaukee Buckse sa 123:86, a branič Indiane C. J. Miles zabio je najviše ove sezone - 21 koš, od čega 13 u trećoj četvrtini. Pacersi su nadigrali Buckse 35:16 u toj trećoj dionici, uz šut 12-20 i 4-8 za tricu.

Orlando Magic izgubio je od Sacramento Kingsa s 91:97, a hrvatski košarkaš Mario Hezonja bio je prilično skroman, za 17 minuta igre upisao je tri koša, tri skoka i jednu asistenciju za poraženu momčad.

Rezultati NBA lige:

Miami Heat - Philadelphia 76ers                96:91
Detroit Pistons - Washington Wizards           95:97
Indiana Pacers - Milwaukee Bucks              123:86
Orlando Magic - Sacramento Kings               91:97  (Mario Hezonja je u 17 minuta upisao 3 koša, 3 skoka i 1 asistenciju za Orlando)

3. Denver        6  7  .462  1
4. Minnesota     5  8  .385  2