Bayern nezadrživo ide prema obrani naslova

Nogometaši Bayerna nezadrživo idu k obrani naslova prvaka Njemačke nakon što su u derbiju 13. kola slavili kod Schalkea 3:1.

Bayern su do pobjede u Gelsenkirchenu odveli pogoci Davida Alabe (9), Javia Martineza (69) i Thomasa Muellera (92), dok je Max Meyer (17) bio strijelac jedinog gola za domaćine.

Bavarci vode s velikih osam bodova prednosti ispred Borussije Dortmund.

Bayer Leverkusen je u gostima pobijedio Eintracht iz Frankfurta 3:1, a meksički napadač Javier Hernandez Chicharito nastavio je odličnu golgetersku formu, postigavši dva gola za Apotekare. Chicharito je bio strijelac u 23. i 39. minuti, a treći gol za Leverkusen zabio je Hakan Calhanoglu (72).

Rezervni vratar Dario Krešić bio je na klupi za pričuve Leverkusena, dok je Tin Jedvaj i dalje među ozlijeđenima.

Nakon neočekivanog poraza od Mainza u prošlom kolu, Wolfsburg  je "razbio"  Werder Bremen 6:0.

Borussia Moenchengladbach je upisala sedmu pobjedu u posljednjih osam kola, svladavši Hannover 2:1, a pobjednički gol postigao je Raffael u 84. minuti.

U petak je Hamburger na svojem terenu svladao Borussiju Dortmund 3:1. Ivo Iličević odigrao je cijelu utakmicu za HSV te je izborio 11-erac iz kojega je njegova momčad povela. Ivica Olić je cijeli susret odsjedio na klupi za pričuve.

Rezultati:

Eintracht Frankfurt       - Bayer Leverkusen          1:3
Slobodan Medojević 45 / Javier Hernandez 23,39, Hakan Calhanoglu 72

Borussia Moenchengladbach -  Hanover 96                2:1 Ibrahima Traore 34, Raffael 84 / Artur Sobiech 65

VfL Wolfsburg            -  Werder Bremen             6:0 Alejandro Galvez 11-ag, Max Kruse 44,87, Vieirinha 56, Josuha Guilavogui 67, Bas Dost 78

Koeln   - Mainz 0:0