Liverpoolu derbi, Leicesteru vrh, Vardy izjednačio rekord

U derbiju 13. kola Premier lige Manchester City je na domaćem terenu izgubio od Liverpoola 1:4, a momčad Leicestera, koja je prošle sezone jedva izborila opstanak, nalazi se na vrhu ljestvice.

Izabranici Jürgena Kloppa ušli su odlično u utakmicu i Liverpool je nakon nešto više od pola sata vodio 3:0. Najprije je Mangala u sedmoj minuti pogodio vlastitu mrežu, a potom su zabili Coutinho (23) i Firmino (32). Aguero je u 44. minuti smanjio zaostatak, ali to nije dovelo do preokreta. Pobjedu Redsa zapečatio je Škrtel u 81. minuti.

Hrvatski stoper Dejan Lovren odigrao je svih 90. minuta za Liverpool, pruživši dobru partiju.

Leicester je svladao Newcastle 3:0, a napadač Lisica Jamie Vardy izjednačio je rekord Ruuda Van Nistelrooyja ostvaren prije 12 godina.

Vardy je doveo Leicester u vodstvo u 45. minuti i tako se je na deset uzastopnih utakmica u Premier ligi upisao u strijelce. To je bio njegov 13. gol ove sezone i vodeći je strijelac lige. Preostala dva pogotka za pobjedu 3:0 protiv Newcastlea postigli su Leonardo Ulloa (62) i Shinji Okazaki (83) .

Igrač Watforda Troy Deeney je u tri minute prešao put od heroja do tragičara. U 87. je iz penala zabio za 1:1 protiv Manchester Uniteda , a onda je u 90. minuti autogolom donio pobjedu "crvenim vragovima".

Arsenal je u gostima izgubio od West Bromwich Albiona 1:2. "Topnici" su poveli u 28. minuti golom Oliviera Girouda, a do poluvremena je WBA uspio preokrenuti. Prvo je zabio James Morrison (35), a potom je Mikel Arteta u 40. minuti postigao autogol. Mogao je Arsenal u završnici doći do remija, ali Santi Cazorla u 84. minuti nije iskoristio penal.

Napokon je malo sunca obasjalo i Josea Mourinha jer je njegov Chelsea pobijedio Norwich 1:0 pogotkom Diega Coste (64) . No, Chelsea je i dalje tek na 15. mjestu.

U nedjelju je londonski derbi između Tottenhama i Bilićevog  West Hama.