Golijada Hajduka, Rijeka ispustila pobjedu u Osijeku

U subotnjim utakmicama 17. kola Prve HNL Osijek i Rijeka remizirali su na stadionu Gradski vrt 1:1, a Hajduk je na Poljudu pobijedio Inter 4:0. Splićani su tako prekinuli niz od dva poraza.

Nogometaše Rijeke dijelile su sekunde do pobjede u Osijeku, a domaćini su uspjeli izjednačiti doslovce u posljednjim sekundama dvoboja iz kaznenog udarca.

Riječani su vodili od 45. minute. Pogodak je postigao je slovenski reprezentativac Roman Bezjak kada je dobro upućenu loptu od Tomasova "zakucao" pod gredu nemoćnog vratara domaćih Mikulića. U petoj minuti sudačkog dodatka Filip Bradarić je napravio prekršaj u kaznenom prostoru, a Mile Škorić je s "bijele točke" donio bod Osijeku.

Dodajmo da je Anas Sharbini propustio dvoboj u Osijeku, točnije ostao je u Rijeci. Anas se ogriješio o klupski pravilnik. Nije se pojavio na vrijeme za polazak u Osijek i bit će prema tom istom pravilniku i kažnjen, rekao je pomoćnik sportskog direktora Rijeke Ivan Mance

Hajduk je na kišom natopljenom terenu stadiona Poljud "potopio" Inter s uvjerljivih 4:0 i ostao u priključku s vrhom ljestvice.  Prvi pogodak na utakmici postgiao je Tino Sven Sušić koji je u 23. minuti preciznim udarcem s ivice šesnaesterca, a na 2:0 je povećao mladi Fran Tudor dvije minute prije kraja poluvremena. U posljednjim sekundama poluvremena iz blizine je pogodio Marko Bencun, a u posljednjim trenucima utakmice Ante Roguljić je postavio konačnih 4:0.

Hajduk je ostao treći s 32 boda, bodom manje od drugoplasiranoga Dinama, a vodi Rijeka s 35 bodova.