NBA: Warriorsi izjednačili rekord Bostona; Bogdanović devet

Brooklyn Netsi Bojana Bogdanovića i Minnesota Timberwolvesi Damjana Rudeža doživjeli su poraze u sinoćnjim susretima NBA lige, uz slab učinak hrvatskih reprezentativaca.

Netsi su izgubili u Bostonu, gdje su Celticsi slavili sa 120:95. Bogdanović je odigrao 16 i pol minuta te je postigao devet koševa (šut za dva 1-4, trica 2-3, slobodna bacanja 1-2) uz jedan skok.

Bostonov Avery Bradley je četvrti put zaredom ostvario dvoznamenkasti učinak, sinoć je zabio 21 poen. U posljednje tri utakmice postizao je najmanje 18 koševa, prosječno 20.

Netsi su u 13. ovosezonskom nastupu 11. put izgubili, te se nalaze na pretposljednjem mjestu Istočne konferencije, a u Bostonu su bili bez izgleda za uspjeh već nakon prvog poluvremena. Celticsi su drugu četvrtinu dobili sa čak 43-23 i tako na odmor otišli s velikih 24 razlike (66:42),  praktički je dvoboj bio odlučen već u tom trenutku. Kod vodeće momčadi skupine Atlantic s omjerom 7-5 najbolji su bili Bradley sa 1 i Jae Crowder s 19 koševa, dok su za Netse po 14 poena ubacili Thaddeus Young (10 skokova) i Brook Lopez.

Minnesota je na svom parketu poražena od Detroita 86:96. Damjan Rudež je za Minnesotu odigrao šest i pol minuta te je ostao bez poena (šut za tricu 0-1), ostvarivši samo jedan skok.

Andre Drummond je u redovima Pistonsa ostvario 21 poen i 11 skokova. Samo u trećoj četvrtini zabio je 15 koševa, u važnom nizu 21-11, za preokret Detroita nakon sedam poena zaostatka.

Prvaci Golden State Warriorsi su sa 106:94 nadvisili Chicago Bullse. Stephen Curry je tricom pet i pol minuta prije kraja doveo svoju momčad u vodstvo, a Barnes je uzastopnim tricama u posljednjih 75 sekundi potvrdio pobjedu, 14. u nizu za Warriorse. Oni su sad jednu pobjedu od izjednačenja rekordno dobrog ulaska u sezonu od 15-0, što su u povijesti ostvarile samo dvije momčadi Houston Rocketsi u sezoni 1993./1994. i Washington Capitalsi u sezoni 1948./1949.

Ponovno je sjajan bio Curry s 27 poena, a 20 je dodao Barnes, dok su kod Bullsa najbolji bili Jimmy Butler (28, devet skokova, sedam asistencija) i Nikola Mirotić (18, 10 skokova).

Warriorsi će priliku za izjednačenje rekorda Capitolsa i Rocketsa imati večeras u gostima kod Denver Nuggetsa, a u slučaju pobjede u utorak navečer bi mogli u svojoj dvorani protiv Los Angeles Lakersa postati i samostalni rekorderi sa 16 uzastopnih pobjeda na startu sezone.

Već ovim uspjehom izjednačili su Golden State Warriorsi najbolji ulazak u sezonu za branitelja naslova, u sezoni u kojoj su bili aktualni prvaci to su uspjeli samo Boston Celtici 1957./1958.

Iznenađenje večeri dogodilo se u New Orleansu gdje su domaći Pelicansi svladali San Antonio Spurse sa 104:90. Bila je to tek druga pobjeda Pelicansa u 13. ovosezonskom nastupu, dok su Spursi pretrpjeli tek treći poraz u 12 utakmica na početku sezone. Ryan Anderson je imao sjajnu večer postigavši 30 koševa ulaskom s klupe, a vrhunsku partiju pružio je i Anthony Davis sa 20 ubačaja i 18 skokova. Kod Spursa najbolji su bili Kawhi Leonard sa 22 i LaMarcus Aldridge sa 20 poena i 11 skokova.

3. Denver              6  7  .462  1
4. Minnesota         5  8  .385  2