EL: Olympiakos prekinuo pobjednički niz Cedevite

Nakon tri uzastopne euroligaške pobjede, košarkaši Cedevite izgubili su u Draženovu domu od Olympiakosa 70:83 (24:21, 16:20, 16:23, 14:19) u šestome kolu skupine B.

Zagrebačka momčad pružila je dobar otpor grčkom velikanu prvih 20 minuta i na odmor otišla s poenom zaostatka (40:41). Ipak, u nastavku utakmice finalist Eurolige pokazuje svoju kvalitetu i stiže do pete pobjede. Cedevita je na omjeru 3-3.

Jacob Pullen s 13 poena bio je prvi strijelac Cedevite, James White dodao je 12, a po deset su ubacili Miro Bilan (uz osam skokova) i Luka Babić. Europske doprvake do pobjede su vodili Othello Hunter (19 poena, 8 skokova) i Ioannis Papapetrou (16 poena, 8 skokova).

Trener Veljko Mršić čestitao je Olympiakosu na zasluženoj pobjedi.

Izdominirali su veći dio utakmice, naročito u skoku. Nismo iskoristili dobar napadački početak, kad nam je sve ulazilo izvana, a oni su pokazali zašto su gotovo svake godine na Final Fouru, rekao je Mršić i dodao: Nema razočarenja, no žao mi je što nismo bolje odgovorili na njihovu agresivnost. Da bi dobili Olympiakos trebamo zatvoriti mnogo bolje skok i slobodna bacanja moraju nam biti 80%. Onda bi eventualno došli u neku priliku.

Olympiakos je u Zagreb došao oslabljen. Igrali su bez Vassilisa Spanoulisa, Patricka Younga i Georgiosa Printezisa, dok je Cedevita bila bez Frana Pilepića.

Teško je reći bi li igrali bolje sa Spanoulisom. On je odličan igrač, no često se događa da igrači koji inače igraju manje u odsustvu drugog igrača istupe i odigraju dobro. Sve su to dobri igrači i oni su u Olympiakosu s razlogom, rekao je White.

U sedmome kolu 26. studenoga Cedevita gostuje kod Limogesa.