Kickboxing: Svjetski naslov za Nives Radić

Hrvatska kickboxing reprezentativka Nives Radić osvojila je naslov svjetske prvakinje na 20. svjetskom WAKO prvenstvu u Beogradu. Srebrom su se okitili Kristina Mijat, Marija Malenica i Antonio Plazibat.

Radić je u finalnoj borbi kategorije "low kick" do 70 kg pobijedila na bodove (3:0) Ruskinju Irinu Jesenkulovu.

U finalu kategorije "kick light" do 65 kg Mijat je poražena od Talijanke Cristine Caruso jednoglasnom odlukom sudaca (3:0), a Malenica je u kategoriji K1 do 60 kg izgubila od Izraelke Nili Block sudačkim preglasavanjem (1:2).

Antonio Plazibat je u finalu kategorije "low kick" do 91 kg poražen jednoglasnom odlukom sudaca (0:3) od Rusa Bašira Abakarova.

Uoči posljednjeg dana natjecanja Hrvatska je deveta na ljestvici osvajača medalja s jednim zlatom, tri srebra i devet brončanih odličja. Najuspješniji su predstavnici Rusije s 11 zlata, te po osam srebrnih i brončanih odličja.