[TIJEK UTAKMICE]: Dinamo srušio Arsenal!

Dinamo je na otvaranju Lige prvaka priredio veliku senzaciju i na Maksimiru srušio londonskog velikana Arsenala s 2:1. Hrvatski prvak poveo je 2:0 pogocima Josipa Pivarića (24) i Juniora Fernadesa (56), a u 79. minuti na 2:1 smanjio je Walcott. Od 40. minute Dinamo je imao i igrača više.

Izvještaj s utakmice

Mamić: Enormno sam sretan

Wenger: Prvi pogodak postignut je iz zaleđa

- GOTOVO JE GOTOVO - DINAMO JE POBIJEDIO ARSENAL 2:1

- 90+5. minuta - Ćorić sam na Ospinu, ali vratar Arsenala brani

- pet minuta sudačke nadoknade

- 90. minuta - žuti karton za Roga

- 88. minuta - posljednja zamjena kod Dinama - umjesto Pjace ušao Benković

- 87. minuta žuti karton za Campbella

- u 82. minuti druga zamjena kod Dinama - umjesto Antolića u igru je ušao Rog

- DINAMO - ARSENAL 2:1 (Wallcott - 79') - Walcott je izbjegao zaleđe, ušao u šesnaesterac, Eduardo je izašao s vratiju, a Walcott zabija pored vratara Dinama

- 74. minuta prva zamjena kod Dinama - umjesto Fernandesa ušao Ćorić

- 67. minuta - slobodan udarac za Arsenal na 20 metara, ali Alexis Sanchez preko vratnice

- 65. minuta žuti karton za Pinta

- 65. minuta trostruka zamjena u redovima Arsenala. Umjesto Artete ušao je  Coquelin, umjesto Gibbsa ušao je  Campbell, a umjesto Oxlade-Chamberlaina ušao je Walcott

- DINAMO - ARSENAL 2:0 (Fernandes - 58') - Machado je izvrsno nabacio iz kornera, Fernandes bio najviši u skoku i glavom zabija za 2:0

- 57. minuta brza kontra Dinama, Soudani je povukao kontru, lopta se odbila do Fernadesa čiji je udarac blokiran za udarac iz kuta

- 49. minuta Eduardo spašava blokira udarac Özila

- 47. minuta žuti karton dobio je Antolić

- 47. minuta - drugo poluvrijeme počelo0 je velikom prilikom Dinama. Nakon udarca iz kuta, sam na drugoj vratnici ostao je Soudani i s tri metra pucao glavom, ali pogodio vratnicu. U nastavku pokušao je i Sigali, ali pored vratnice

- završilo je prvo poluvrijeme s prednošču Dinama od 1:0

- 40. minuta Giroud dobio i drugi žuti karton te Dinamo ima igrača više

- 29. minuta velika gužva u Dinamovom šesnestercu

- DINAMO - ARSENAL 1:0 ( Pivarić - 24') - Soudani je izvrsno uposlio na lijevoj strani šesnaesterca Pivarića, koji je krenuo prema vratima i pucao. Ospina je obranio njegov udarac, a lopta se od Pivarića odbila u mrežu Arsenala

- 23. minuta žuti karton za Girouda zbog prigovora

- 21. minuta pokušaj Antolića s 20 metara

- 18. minuta Giroud pogodio vratnicu nakon oštrog dodavanja Oxlade-Chamberlaina

- nakon prvih 15 minuta Arsenal je bolja momčad na terenu, ali i Dinamo stvara poluprilike

- 11. minuta Pjaca iz okreta s 20 metara, ali pored vratnice

- 9. minuta prva prilika za Arsenal. Nakon udarca iz kuta najviši u skoku bio je Girpud i pucao s pet metara, ali Eduardo brani

- nakon početne dominacije Arsenala, Dinamo je prvi put zaprijetio u sedmoj minuti. Pokušao je Pjaca s 18 metara, ali je krivo zahvatio loptu

- počeo je ogled Dinama i Arsenala, na Maksimiru se okupilo oko 15.000 gledatelja

Trener hrvatskog prvaka Zoran Mamić odlučio je Topnicima suprotstaviti sljedeći sastav: Eduardo Carvalho, Ivo Pinto, Leonardo Sigali, Jeremy Taravel, Josip Pivarić, Paulo Machado, Arijan Ademi, Domagoj Antolić, El Arabi Soudani, Marko Pjaca i Junior Fernandes.

Trener Arsenala Arsene Wenger krenut će u dvoboj s Ospinom, Debuchyjem, Gibbsom, Gabrielom, Koscielnyjem, Artetom, Özilom, Cazorlom, Giroudom, Oxlade-Chamberlainom i Sánchezom.