Druga medalja sa SP-a: Bronca i za Ivu Radoš

Zagrepčanka Iva Radoš nije uspjela u polufinalu Svjetskog prvenstva u ruskom Čeljabinsku svladati favoriziranu Kineskinju te je tako ostala na jučer osvojenoj brončanoj medalji. Za mladu 19-godišnju Ivu sigurno je to golem uspjeh jer je povezala dvije velike medalje na posljednja dva natjecanja, zlato na Europskom prvenstvu i sada broncu na svjetskoj smotri.

Ovom medaljom Radoš će se pomaknuti i na olimpijskim ljestvicama među osam najboljih. Podsjećamo da će na kraju godine prvih šest izravno izboriti put na Oolimpijske igre u Rio de Janeiru 2016.

Radoš je u subotu odlično startala u kategoriji do 73 kilograma. Kao druga nositeljica bila je slobodna u prvom kolu, u drugom je slavila protiv Australke Nicole Men 4:1, a u osmini finala u neizvjesnoj završnici na zlatni bod prošla reprezentativku Azerbajdžana nakon što je u posljednjoj sekundi primila izjednačujući bod za 5:5. Četvrtfinalni meč za odličja donio je novu dramu protiv Poljakinje Aleksandre Krzemieniecke. Članica Metalca i Poljakinja izmjenjivale su se u vodstvu sve do posljednje sekunde, a na kraju je slavila Radoš.

U današnjem polufinalu izgubila je od Kineskinje Shuyin Zheng, koja je prošle godine bila pobjednica Grand Prixa, 1:8.

Danas su još nastupili Lovre Brečić do 63 i Martina Zubčić do 57 kilograma. Brečić je zaustavljen u borbi za medalju, a Zubčić već u prvome kolu.

U subotu je brončanu medalju osvojila i Ana Zaninović u kategoriji do 53 kilograma, a posljednjeg dana natjecanja u ponedjeljak nastupit će još Martina Sumić u kategoriji do 62 kilograma.