Dvoranski EP: Žunić i Ivančević na kraju sedmi

Hrvatski atletičari Stipe Žunić i Andrea Ivančević osvojili su sedma mjesta na Europskom dvoranskom prvenstvm, koje se održava u Pragu.

Žunić, koji je ušao u finale bacanja kugle bacivši u četvrtak u kvalifikacijama novi hrvatski rekord od 20,67 metara, u šest finalnih serija samo je jednom uspio prebaciti 20 metara. Najbolji hitac ostavrio je u trećoj seriji kada je bacio kuglu na 20,28 metara, što je bilo dovoljno za tek sedmo mjesto. Usto je četiri puta prestupio, a u drugoj seriji njegova je kugla sletjela na 19,58 metara.

Do zlata je očekivano stigao dvostruki svjetski prvak na otvorenom te olimpijski doprvak iz Londona Nijemac David Strol koji je jedini prebacio 21 metar, s rezultatom od 21,23m.

Srebro je osvojio branitelj naslova otprije dvije godine iz Torina, srpski reprezentativac Asmir Kolašinac koji je u posljednjoj seriji bacio 20,90m, dok je broncu osvojio domaći predstavnik Čeh Ladislav Prašil s 20,66m.

Ivančević sedma na 60 metara s  preponama

Andrea Ivančević osvojila je sedmo mjesto u finalu utrke na 60 metara s preponama. Ivančević je tako zaključila vrlo uspješan dan u kojem je čak dva puta rušila svoj hrvatski rekord.

Prvo je u kvalifikacijama istrčala 8,02 sekunde, što je bilo četiri stotinke brže od dosadašnjeg rekorda, a zatim je u polufinalu za još pet stotinki popravila hrvatski rekord (7,97). Iako je u finale ušla s petim rezultatom, na kraju joj je ponestalo malo snage te je na kraju s vremenom 8,02 sekunde osvojila sedmo mjesto.

Zlatnu medalju osvojila je Bjeloruskinja Alina Talaj, koja je postavila novi nacionalni rekord (7,85). Talaj je slavila s pet stotinki boljim vremenom od Britanke Lucy Hatton, a bronca je pripala još jednoj Britanki Seriti Solomon (7,93).