Zubčić 13. u slalomu, trijumf Grangea, Hirscher bez plasmana

Francuski skijaš Jean Baptiste-Grange osvojio je naslov svjetskog prvaka u slalomu. Filip Zubčić zauzeo je 13. poziciju, a Ivica Kostelić bio je 15.

Jean-Baptiste Grange drugi je put u karijeri osvojio naslov svjetskog prvaka u slalomu. Zlatu iz Garmisch-Partenkirchena otprije četiri godine pridodao je još jedno u Beaver Creeku.

Pogledajte odustajanje Hirschera i slavlje Grangea:

Hirscher vodeći nakon prve vožnje

Grange je nakon prve vožnje držao peto mjesto s 88 stotinki zaostatka za najbržim, braniteljem naslova Austrijancem Marcelom Hirscherom, ali je najboljim vremenom u drugoj vožnji stigao na vrh. Srebro je sa 35 stotinki zaostatka osvojio Nijemac Fritz Dopfer, šesti nakon prve vožnje, a do bronce je stigao još jedan Nijemac Felix Neureuther, sedmi iz prve vožnje, sa 55 stotinki slabijim vremenom od Grangea.

U ruletu druge vožnje Hirscher, koji je bio u lovu na svoju četvrtu medalju u Beaver Creeku, nakon dva zlata (u kombinaciji i ekipnom natjecanju), te srebra u veleslalomu, pogriješio je u donjem dijelu staze, te je ostao bez plasmana.

Drugoplasirani nakon prve vožnje, Rus Aleksandar Horošilov, nije u drugom nastupu uspio ponoviti dobro izdanje iz prve vožnje i na kraju je pao na osmo mjesto sa 1.47 sekundi iza Grangea.

Kostelić: Svaka čast postavljačima staze

Od četiri hrvatska reprezentativca, najbolji je bio Filip Zubčić koji je podijelio 13. mjesto sa Švicarcem Justinom Mursierom, obojica su zaostali 3.34 sekunde za pobjednikom. Ivica Kostelić je bio 15. s 3.40 sekundi slabijim vremenom od Grangea.

Matej Vidović natjecanje je završio na 26. mjestu (+5.77), a Natko Zrnčić-Dim na 27. (+6.89).