Feyenoord uzvratio Riječanima

Nakon potopa Dinama na Maksimiru, poraz je u Rotterdamu u četvrtome kolu skupine G Europske lige doživjela i Rijeka, kojoj je Feyenoord uzvratio za poraz na Kantridi i pobijedio s 2:0.

U prethodnom kolu Riječani su na Kantridi s 3:1 bili bolji od nizozemske momčadi, uz tri gola Andreja Kramarića, koji je danas propustio dva zicera.

Riječani su izgubili u Rottterdamu, ali nisu razočarali. Odigrali su vrlo slabo prvo poluvrijeme, što ih je i stajalo boljeg rezultata, ali su bitno popravili dojam u drugom dijelu kada su propustili tri ogromne prilike za zgoditak, te nadigrali Feyenoord. Nažalost, to nije bio dan Rijekinih napadača, pa hrvatski predstavnik s mitskog De Kuijpa bez postignutog zgoditka kojeg su po igri zaslužili.

U drugom susretu iz ove skupine Sevilla je kod kuće slavila protiv Standarda s 3:1. Pogotke su za Sevillu dali Kevin Gameiro (19), Jose Antonio Reyes (42) i Carlos Bacca (90), dok je za belgijsku momčad zabio Paul-Jose M'Poku (32).

Nakon četiri kola na ljestvici vodi Sevilla s osam bodova, Feyenoord ima šest, dok Standard i Rijeka imaju po četiri boda.

Feyenoord je krenuo napadački i u vodstvo ga je u devetoj minuti doveo Karim El Ahmadi nakon jednostavne akcije i spuštanja lopte glavom Kazima. Na 2:0 je nakon udarca iz kuta glavom povisio Emmers u 20. minuti.

Riječani su nakon dva primljena zgoditka ipak pronašli svoj ritam, često su dolazili u kazneni prostor domaćina, a najbolju priliku propustio je Kramarić, čiji je udarac s 18 metara vratar Veermer obranio. U 37. minuti Leovac je u zadnji trenutak uspio blokirati udarac Kazima prema praznoj mreži, pa je Rijeka na odmor otišla sa samo dva primljena zgoditka.

Puno grešaka radio je riječki vezni red,  domaćini su lako mogli zabiti još poneki gol u prvome dijelu.

U drugom poluvremenu probudila se Kekova momčad.

U 65. minuti najbolji strijelac hrvatske lige Karamarić je promašio nemoguće. Nakon neuspjele ofsajd-zamke Nizozemaca našao se sam na pet metara od vratara i pucao ravno u njega, a potom je prihvatio odbijenu loptu, prošao Vermeera i pogodio braniča Feyenoorda na metar ispred gola! U 70. minuti opet velika prilika za Rijeku, Leovac je izbio sam na osam metara i iskosa je pokušao lobom postići zgoditak, ali je pritom bio neprecizan. U 76. minuti ponovno su braniči Feyenoorda blokirali udarac Kramarića, koji je ostao bez pogotka.

FEYENOORD - RIJEKA 2-0
ROTTERDAM. Stadion De Kuijp - 38.000 gledatelja; Sudac: Thompson (Škotska)
Strijelci: 1-0 El Ahmadi (9), 2-0 Immers (20)

FEYENOORD: Vermeer - Wilkshire (Boulahrouz,71), Nelom, Konglo, Van Beek, Toornstra, Clasie, El Ahmadi, Immers, Manu (Boetius, 61), Kazim
RIJEKA: Vargić - Tomečak (Vešović, 79), Leovac, Lešković, Samardžić, Jajalo, Cvijanović, Jugović, Moises (Krstanović, 61), Kramarić, Sharbini (Kvržić 50).