Nezadrživi Kramarić 'hat-trickom' uništio Feyenoord!

Rijeka je u susretu trećeg kola Europske lige pobijedila Feyenoord s 3:1 na krilima sjajnog Andreja Kramarića! To je prva pobjeda Riječana u grupnoj fazi Europske lige.

Kramarić je doveo Kekovu momčadu u vodstvo pogotkom iz blizine u 63. minuti. Samo tri minute kasnije Toomstra je iz slobodnog udarca prebacio živi zid i izjednačio rezultat.

No nezadrživi bivši napadač Dinama zabio je opet u 71. minuti za 2:1. Bio je to prelijep pogodak, lobom s 18 metara Kramarić je svladao vratara gostiju.

U 74. minuti Kongolo je srušio najboljeg igrača utakmice na rubu kaznenog prostora, a glavni sudac je nakon konzultacija s pomoćnikom dosudio najstrožu kaznu. Kramarić je sam izveo jedanaesterac, bio je miran i svojim trećim golom (76. minuta) kompletirao je hat-trick te potvrdio pobjedu Rijeke, prvu nakon šest utakmica prošle i tri ove sezone u grupnoj fazi Europske lige!

U drugom susretu iz ove skupine Standard i Sevilla su odigrali bez pogodaka.

Na ljestvici nakon tri kola vodi Sevilla s pet bodova, Standard i Rijeka imaju po četiri boda, a Feyenoord je posljednji s tri boda.

U idućem kolu Rijeka će ponovo igrati protiv Feyenoorda, ali u Rotterdamu. Taj susret je na rasporedu 6. studenog.

Vatreni početak

Utakmica je počela vatreno, Rijeka je već u drugoj minuti imala odličnu priliku, Sharbini je ubacio u peterac, a lopta se odbila do Jugovića koji je iz voleja s pet metara pogodio vanjski dio mreže. Dvije minute kasnije uzvratili su gosti, Manu je iskosa s desetak metara opalio po golu, no Vargić je bio spreman.

Nizozemci premoćni, Rijeka teško do lopte

U minutama koje su uslijedile Nizozemci su imali više od igre. Rijeka nikako nije uspijevala zadržati loptu. Najbolju priliku u prvoj dijelu gosti su imali u 15. minuti, kada je Manu probio lijevu stranu i ubacio u peterac, no s gol crte je 'počistio' Lešković. Rijeka je posljednjih 15 minuta prvog dijela napokon došla do daha i opasno je prijetila Vermeeru, ali nije pronašla put do suparničke mreže. Najbliže vodstvu domaćin je bio u 41. minuti, kada je Kramarić leđima okrenut golu pucao petom s 3-4 metra, no nizozemska 'jedinica' je odlično reagirala.

Kramarićevih pola sata iz snova

Prvu uzbuđenje u nastavku susreta vidjeli smo u 54. minuti, kada je Tomečak opalio iskosa, no lopta je prošla pored vratnice. Minutu kasnije Manu je pobjegao obrani Rijeke, izbio je sam pred Vargića, ali je loše pucao. Daleko bolju igru Rijeka je okrunila u 63. minuti nakon sjajne akcije koju je završio Kramarić. Leovac je odigrao 'dupli pas' s Moisesom, te potom produžio do Kramarića, a ovaj je poentirao.

Nažalost, svega tri minute kasnije gosti su izjednačili sjajnim pogotkom Toomstre iz slobodnog udarca s 20-tak metara. Rijeka je do nove prednosti došla u 71. minuti nakon svega dva dodira. Vargić je ispucao loptu do Kramarića, koji je iz prvog dodira s 20-tak metara lobao Vermeera. Briljantnu predstavu Kramarić je zaokružio u 75. minuti izborivši kazneni udarac kojeg je i sam uspješno realizirao. U 82. minuti Feyenoord je mogao smanjiti zaostatak, no Te Vrede je uzdrmao vratnicu.

RIJEKA - FEYENOORD 3-1
RIJEKA. Stadion Kantrida - 9.000 gledatelja; Sudac: Tom Harald Hagen (Nor)
Strijelci: 1-0 Kramarić (63), 1-1 Toomstra (66), 2-1 Kramarić (71), 3-1 Kramarić (76-11m)
Žuti kartoni: Leovac, Jajalo / Wilkshire, Nelom, Clasie
Crveni kartoni: -

RIJEKA: Vargić - Tomečak, Mitrović, Lešković (od 65. Samardžić), Leovac - Jugović (od 85. Kvržić), Jajalo, Cvijanović, Sharbini - Moses (od 88. Krstanović) - Kramarić
FEYENOORD: Vermeer - Steenvorden, Kongolo, Nelom, Wilkshire (od 46. Karsdorp) - El Ahmadi, Immers, Clasie - Toomstra, Kazim-Kazim (od 81. Te Vrede), Manu (od 81. Boetius)