Povijesni uspjeh: Svjetska bronca za Marija Možnika!

Nakon što je u subotu Filip Ude osvojio srebrnu medalju na konju s hvataljkama, danas je Marijo Možnik uzeo brončano odličje u vježbi na preči na Svjetskom prvenstvu u gimnastici u kineskom Nanningu!

Marijo Možnik ima sada srebro s Europskog prvenstva i broncu sa svjetske smotre.

Brončani Možnik: Ostvario sam svoj veliki cilj - izjava ovdje

Pobijedio je uvijek spektakularni Nizozemac Epke Zonderland s ocjenom 16,225, a drugi je bio Japanac Kohei Uchimura s ocjenom 15,725. Možnik je bio treći s 15,000, a četvrto mjesto pripalo je Britancu Nileu Wilsonu s 14,766.

Olimpijski prvak u višeboju Uchimura osvojio je tako došao do 16. medalje na svjetskim prvenstvima. Također, to mu je treća medalja na SP-u u Nanningu (zlato u višeboju, ekipno srebro, te srebro na preči).

Bio je ovo sjajan SP za Hrvatsku, koja dosad nikad nije osvojila svjetsku medalju, a ovog vikenda uzeli su hrvatski gimnastičari čak dva odličja, a imali smo tri finalista, u finalu konja s hvataljkama bio je uz Udea i Robert Seligman, koji je usprkos zdravstvenim problemima zauzeo izvrsno peto mjesto.

Hrvatska dijeli deseto mjesto

S dvije osvojene medalje Hrvatska se na ljestvici osvajača medalja na Svjetskom prvenstvu nalazi na diobi desetog mjesta.

Najuspješniji su Amerikanci s četiri zlatne medalje, dva srebra i četiri bronce, a Kinezi su osvojili po tri zlata i srebra i jednu broncu. Medalje su osvojili gimnastičari iz 13 zemalja.