Hrvatskim stolnotenisačima europska bronca

Hrvatska muška stolnoteniska reprezentacija nije se uspjela plasirati u finale ekipnog Europskog prvenstva u Lisabonu. U polufinalu je izgubila od šesterostrukog uzastopnog prvaka Njemačke 1:3 i tako osvojila brončano odličje.

To je prva muška ekipna medalja nakon srebra iz Beograda 2007. te druga muška ekipna od osamostaljenja Hrvatske.

Jedini bod za Hrvatsku protiv Njemačke osvojio je Andrej Gaćina koji je u prvom susretu svladao Steffena Mengela 3:1 (11:8, 11:4, 9:11, 11:3), no zatim je Timo Boll nadigrao Ruiwua Tana 3:0 (11:8, 11:4, 11:3). Ključnim se pokazao treći susret u kojem je Dmitrij Ovčarov bio uspješniji od Tomislava Kolareka 3:0 (12:10, 13:11, 12:10), iako je naš igrač u svakom setu imao priliku. Konačnih 3:1 za Njemačku postavio je Boll pobijedivši Gaćinu 3:0 (11:4, 12:10, 11:9).

U finalu će Njemačka u nedjelju igrati protiv domaćina Portugala koji je u prvom polufinalnom susretu svladao Švedsku 3:1.

Kod stolnotenisačica u finalu će igrati Njemačka i Austrija, a bronce su osvojile Poljska i Švedska.

Hrvatska se natjecala u drugoj jakosnoj skupini i završila natjecanje na 19. mjestu te se nije uspjela vratiti u prvu jakosnu skupinu.