Bez pobjednika u derbiju sjevernog Londona

Šesto kolo engleskog prvenstva obilježili su pobjede favorita Chelseaja, Manchester Cityja i Manchester Uniteda te remi u liverpoolskom dvoboju.

U 223. Merseyside derbiju Liverpool i Everton su na Anfieldu odigrali bez pobjednika 1:1. Liverpool je poveo u 65. minuti pogotkom Stevena Gerrarda iz slobodnog udarca, a Everton je spasio Phil Jagielka (90+1) prekrasnim udarcem s dvadesetak metara u same rašlje.

Domaćin je bio puno bolji, uputili su 26 udaraca prema vratima Tima Howarda, od čega samo Mario Balotelli čak deset. Liverpool nije izgubio od Evertona još od 2010., a kod Redsa je cijelu utakmicu odigrao Dejan Lovren. I jedni i drugi imaju vrlo loš start sezone - nakon šest kola Liverpool ima sedam bodova, a Everton šest.

Chelsea je ostao vodeći zahvaljujući domaćoj pobjedi nad Aston Villom 3:0, a drugi gol za momčad Josea Mourinha postigao je nezadrživi Diego Costa.

Manchester City se ipak namučio u gostima kod Hulla (4:2), koji je do 68. minute držao 2:2. Junak pobjede bio je Edin Džeko s dva gola, ponovno je strijelac bio i Frank Lampard. Nikica Jelavić odigrao je cijelu utakmicu za Hull.

United je jedva kod kuće dobio West Ham (2:1), iako se činilo da će biti laka pobjeda jer je ManU nakon 22 minute vodio 2:0 pogocima Rooneya i Van Persiea. No, West Ham je smanjio, a u 59. minuti je Rooney dobio crveni karton pa su domaćini do samog kraja strahovali za tri boda. Southampton je kod kuće porazio QPR 2:1, a cijelu utakmicu je za goste odigrao Niko Kranjčar.

U derbiju zapadnog Londona Arsenal i Tottenham su na Emiratesu odigrali 1:1 pa je Arsenal ostao četvrti na ljestvici.